Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Soyer, Daü-Sen grevine destek
25 Şubat 2011 Cuma Saat 21:31

Soyer, Daü-Sen grevine destek

CTP - BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, DAÜ-SEN’in bugün üniversitede yaptığı uyarı grevine destek belirtti, DAÜ Rektörlüğü’nü ise “Kaddafileşmekten uzak durmaya” davet etti.

Uyarı grevinin dayandığı esas noktanın; “çağdaş ve demokratik dünyada var olan en temel hak olan haberleşme hakkının gasp edilmesi olduğunu” ifade ederek, şunları kaydetti:

“Çünkü DAÜ yönetimi, haberleşme hakkının en temel unsuru olan internet erişimini belli bir kesime, özellikle o alandaki örgütlü sendikaya kapatmıştır. Nedeni ise, bir dekanın üniversite özerkliğinin ve bilimin temeli olan, ‘bilimsel itaatsizlik’ unsurunun geçerli olduğu akademik alanda, yönetime belli bir konuda itiraz hakkını kullanmasıdır. Buna destek olan DAÜ-SEN’in erişimini DAÜ yönetimi bu yüzden kapatmıştır.”

“İşte bu, Orta Doğu’da, demokratik gelecek için yollara dökülen halklara; diktatörlerin, Kaddafi’nin, Mübarek rejimin ve diğerlerinin yaptıklarının aynısıdır. Bunun bunlardan hiç bir farkı yoktur” diyen Soyer, “bilimsel özgürlüğü ve akademik dinamizmin en temel unsuru olan demokratikliğe vurulan darbe” olarak değerlendirdiği bu uygulamayı kınadı.

Bu haber toplam 1793 defa okunmuştur
Soyer, Daü-Sen grevine destek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans