Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nüfus dairesinde grevde 47. gün
07 Mart 2011 Pazartesi Saat 13:03

Nüfus dairesinde grevde 47. gün

Ekonomik önlemlere karşı aylardan beri bir dizi grev ve eylem organize eden Sendikal Platform’un Nüfus Kayıt Dairesi’nde uyguladığı grev 47’inci gününe ulaştı.

Grevciler, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan ile Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Genel Başkanı Mehmet Seyis başkanlığında saat 10.00’da çadıra geldi.

Dev-İş  Genel Başkanı Mehmet Seyis burada yaptığı konuşmada, Nüfus Kayıt Dairesi’ndeki süresiz grevin Sendikal Platform tarafından sürdürülen toplumsal varoluş mücadelesi çerçevesinde yapıldığını ifade ederek, KTHY’de yaşananların da topluma ait ne varsa saldırı altında olduğunun göstergesi  olduğunu kaydetti.

KAPTAN

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ise, “35 yıl Kıbrıs Türk halkına göklerde hizmet veren şirketin bir gecede Türkiye sermayesine peşkeş çekildiğini” söyledi.

Kaptan, “KTHY çalışanlarının toplumun malına sahip çıkma konusunda gösterdiği direngenliğin  yükselen  toplumsal varoluş mücadelesinin ilk tohumları olduğunu” anlatarak, mücadelenin yeni bir aşamaya geldiği bir durumda Sendikal Platform’un KTHY çalışanlarını yalnız bırakmayacağını söyledi.

Mücadelenin, ülkenin gerçek sahipleri emekçilerin sorunlarının tümü çözülene kadar devam edeceğini anlatan Kaptan, Nüfus Kayıt Dairesi’ndeki grevin bu bakış açısıyla bir günlüğüne KTHY çadır eylemine taşındığını yineledi.

Bu haber toplam 11045 defa okunmuştur
Nüfus dairesinde grevde 47. gün Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans