Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOEÖS Yönetim kurulunu belirledi
13 Mart 2011 Pazar Saat 14:53

KTOEÖS Yönetim kurulunu belirledi

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın (KTOEÖS) dün gerçekleştirilen 42inci olağan genel kurulunda yapılan seçimde, yönetim kurulu üyeliklerinin tümünü de Tahir Gökçebel önderliğindeki Öğretmen Hareketi adayları kaz

KTOEÖS’ten alınan bilgiye göre dünkü genel kurulda 1487’si geçerli, 38’i de geçersiz olmak üzere toplam 1525 oy kullanıldı.

Oylamada Öğretmen Hareketi 545, Demokrat Öğretmen Hareketi ise 319 blok oy aldı. 614 üye ise karma oy kullandı. Yapılan sayım sonucunda Öğretmen Hareketi’nden yönetim kuruluna aday olan 21 kişinin tümü seçimi kazandı.

Öğretmen Hareketi’nden KTOEÖS Yönetim Kurulu’na girmeye hak kazanan 21 kişinin isimleri şöyle:

“Tahir Gökçebel, Selma Eylem, Hüseyin Tezbaşar, Pelin Üretici, Deniz Özalp, Arseven Sermet, Ahmet Billuroğlu, Ahmet Dümenci, Fikret Civisilli,  Vedat Tek, Faik Arçay, Kutay Bektaşoğlu, Mehmet Şanlıtürk, Ozan Çoli, Zühre Özkaraman, Aziz Selengin, Cumali Avcı, Salih Narınçlı, Hasan Çek, Mehmet Taşker, İbrahim Ermihan.”

Disiplin  ve Denetleme Kurulu’nun belirlenmesine yönelik sayım ise halen devam ediyor. Söz konusu kurullara seçilenlerin 3-4 saate kadar belli olacağı ifade edildi.

KTOEÖS yeni yönetim kurulunun, seçim sonuçlarının resmileşmesinin ardından Salı günü toplanarak Başkan ile Yürütme Kurulu’nu seçmesi ve görev bölümü yapması bekleniyor.

Bu haber toplam 11233 defa okunmuştur
KTOEÖS Yönetim kurulunu belirledi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans