Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Onur Air KKTC seferlerine başladı
31 Mart 2011 Perşembe Saat 14:26

Onur Air KKTC seferlerine başladı

Türkiye’nin özel hava yolu şirketlerinden olan Onur Air, bir süre ara verdiği Türkiye-KKTC seferlerine bugün yeniden başladı

Türkiye’nin özel hava yolu şirketlerinden olan Onur Air, bir süre ara verdiği Türkiye-KKTC seferlerine bugün yeniden başladı.

Türkiye’den Ercan Havaalanı’na tarifeli uçuş yapan 5. havayolu şirketi olan Onur Air, 2 uçakla her gün sabah ve akşam olmak üzere İstanbul-KKTC arasında bir tarifeli bir de charter sefer düzenleyecek.

14 Nisan 1992’de kurulan ve KKTC’ye ilk uçuşunu 14 Mayıs 1992 tarihinde yapan Onur Havayolları Taşımacılık A.Ş, KKTC’ye başlattığı seferler kapsamında Mayıs ayında ise KKTC’den Trabzon’a haftada 2 sefer başlatacak.

Onur Air, Mayıs ayı içerisinde Türkiye üzerinden İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Azerbaycan, İran ve Slovenya olmak üzere 7 ülkeye uçacak.

Onur Air’ın İstanbul’dan KKTC’ye yaptığı ilk seferde, 50’si şirket yöneticisi ve basın mensubu olmak toplam 178 yolcu geldi. Uçak, Sivil Havacılık Dairesi’nin Ercan İtfaiye bölümü tarafından su gösterisi ve Onur Air Şirketinin KKTC Müdürü Andaç Günay ile temsilcileri tarafından karşılandı.

Uçak ile KKTC’ye gelen Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu ve yetkililer, KKTC’deki yetkililer, pilotlar ve hosteslerle pasta kesti, anı fotoğrafı çektirdi.

Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu ile Onur Air KKTC Müdürü Andaç Günay, burada basına yaptıkları açıklamalarda, KKTC’ye ne kadar çok havayolu şirketi ne kadar uçuş yaparsa ve bu uçuşlarda rekabet olursa bunun ülkeye o kadar çok katma değer getireceğine inanç belirterek, havada rekabetin fiyat ve hizmet kalitesi olarak vatandaşlara yarayacağına dikkat çekti ve uçuşların ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Bu haber toplam 13272 defa okunmuştur
Onur Air KKTC seferlerine başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans