Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pençe-Yıldırım Harekatında şehit düşen Mehmetçikler için taziye
10 Aralık 2021 Cuma Saat 15:36

Pençe-Yıldırım Harekatında şehit düşen Mehmetçikler için taziye

Tatar ve Başbakan Faiz Sucuoğlu, Irakın kuzeyinde devam eden Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde şehit düşen Mehmetçikler için taziye mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Faiz Sucuoğlu, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde şehit düşen Mehmetçikler için taziye mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Faiz Sucuoğlu, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Mehmetçikler için taziye mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Tatar, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyinde PKK'ya karşı başlattığı sınır ötesi harekat olan Kararlılık Harekatı'nın devamı niteliğindeki Pençe-Yıldırım operasyonlarının tüm bu hain saldırılara rağmen başarıyla sonuçlanıp Anavatan Türkiye'nin sınır güvenliğine karşı oluşan tüm terör tehditlerini bertaraf edeceğine olan inancım tamdır. Büyük üzüntü oluşturan bu olayda yaşama gözlerini yuman kahraman şehitlerimizi rahmetle anarken, aziz şehitlerimizin kederli ailelerine ve Türk ulusuna şahsım ve ülkem adına başsağlığı diliyorum" dedi.

 

"BU HAİN SALDIRI TÜM TÜRK MİLLETİNİ OLDUĞU GİBİ, KIBRIS TÜRK HALKI OLARAK BİZLERİ DE BÜYÜK BİR HÜZNE BOĞMUŞTUR"

Başbakan Sucuoğlu ise, "Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde meydana gelen hain terör saldırısı sonucu 3 Türk Silahlı Kuvvetleri askerimizin şehit olduğunu derin bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik girişimleri bir kez daha kınıyor, şiddetin, kavganın ve kanın durmasını temenni ediyorum. Meydana gelen bu hain saldırı tüm Türk milletini olduğu gibi, Kıbrıs Türk Halkı olarak bizleri de büyük bir hüzne boğmuştur. Bunun bir son olmasını umut ediyor, Anavatan Türkiye'nin acısını yürekten paylaşıyoruz. Bu elim olayda hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm Türk ulusuna başsağlığı ve metanet dilerim" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 16615 defa okunmuştur
Pençe-Yıldırım Harekatında şehit düşen Mehmetçikler için taziye Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans