Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rusya Nakliyat Fiyatları
10 Aralık 2021 Cuma Saat 15:24

Rusya Nakliyat Fiyatları

17 milyon kilometrekareyi aşan alanı ile dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olan Rusya, 11 farklı zaman dilimine bölünmüştür.

Asya’nın kuzeyinde Kuzey Pasifik Okyanusu ve Avrupa arasında Kuzey Buz Denizine uzanan ülke, 14 ülkeyle sınır komşusudur. Bu ülkeler ve sınır uzunlukları şöyledir: Azerbaycan 284 km, Beyaz Rusya 959 km, Çin (güneydoğu) 3 605 km, Çin (güney) 40 km, Estonya 290 km, Finlandiya 1 313 km, Gürcistan 723 km, Kazakistan 6 846 km, Kuzey Kore 17,5 km, Letonya 292 km, Litvanya (Kaliningrad Oblast) 227 km, Moğolistan 3 441 km, Norveç 196 km, Polonya (Kaliningrad Oblast) 432 km, Ukrayna 1 576 km. Ülkedeki Ural dağlarının batısında bulunan alan Avrupa kıtası içinde sayılmaktadır. Geneli itibarı ile ılıman iklim kuşağında yer alan Rusya, Karadeniz kıyılarında görülen subtropikal iklimden, yıllık sıcaklık farkının 80°C’ye vardığı Güney Sibirya’daki sert karasal iklime ve kuzeydeki kutup iklimine kadar değişen bir iklim mozaiğine sahiptir. Ülkenin kuzeyi Arktik kuşağında bulunurken, güneyde Karadeniz kıyılarında subtropikal iklim özellikleri görülmektedir. Doğu Sibirya karasal iklimin etkisi altındayken, Rusya’nın uzak doğusu muson yağmurları nedeniyle yıllık 1 000 mm yağış almaktadır. Rusya Federasyonu topraklarının dörtte üçü düz ovalıktır. Orta Sibirya ve Uzak Doğuda sıradağlar bulunmaktadır. Doğu Avrupa düzlüğü Urallar’a, Batı Sibirya düzlüğü Altay Dağları’na kadar devam etmektedir. Hazar kıyılarında ise, çoğu yerde yükseklik deniz seviyesinin altında seyretmektedir. Başkent Moskova’da en sıcak ay Temmuz olup, en düşük ve en yüksek sıcaklık değerleri Temmuz ayında ortalama 13-23 °C’dir. Kentteki en soğuk ay olan Ocak ayında ise ortalama sıcaklıklar en düşük -16 °C ve en yüksek -9 °C’dir. En yağışlı ay Temmuz ayı olup, en az yağış görülen ay ise Mart’tır.

Rusya ve Türkiye arasında ticari ilişkiler?

Ekonomik ve ticari ilişkiler Rusya Federasyonu’yla ilişkilerimizin itici gücünü oluşturmaktadır. Rusya en önemli dış ticari ortaklarımızdan biridir. Türkiye’nin 2020 yılında Rusya’ya yapmış olduğu ihracat, bir önceki yıla göre % 16,7 artış göstererek 4,495 milyar dolar olmuştur. Rusya 2020 yılında ihracat yaptığımız ülkeler arasındaki ı %2,6 lük payı ile 10. Sırada yer almaktadır. Aynı yıl Rusya’dan yapmış olduğumuz ithalat ise bir önceki yıla göre % 20 azalarak 17,859 milyar dolar olmuş ve ithalat yaptığımız ülkeler arasında %8,1 pay ile 3. sırada yer almıştır. Ülkemizin Rusya’ya ihracatındaki başlıca ürünler Turunçgiller, Karayolu taşıtları için aksam ve parçalar ve Taze meyveler olarak sıralanmaktadır.

Rusya Nakliye Fiyatları

Rusya’la her geçen gün artan hacimli yeni anlaşmalar yaparak uluslararası boyutta sıkı bağlar kurmaktayız. Bu bağların kurulması karşılıklı güvene ve kaliteli hizmete dayanmaktadır.

Parsiyel taşımacılık aynı güzergâha giden ürünlerin aynı araca konması suretiyle taşınmasına verilen isimdir. Parsiyel yük taşımacılığı diğer tür taşımacılıklara göre fiyat olarak avantajlıdır.

Parça grupaj ve parsiyel nakliyat yapan firmamız malınızın yolculuk esnasında zarar görmesi halinde sigortası yaptırarak zararı karşılamaktadır. Size teminat sağlayan firmamız ürünlerinizi en güvenilir bir şekilde adrese tam zamanında ulaştırır.

Rusya Komple Taşımacılık

Komple taşımacılık, nakliye sektöründe en risksiz ve en ekonomik taşıma türüdür. Komple taşımacılıkta taşınan yük dışında araca başka firmaların yükleri konmaz, sadece o yük taşınır ve belli noktalarda durularak yükün boşaltılması gibi bir işlem yapılmaz.

Deneyimli ve profesyonel ekibimizle, mallarınızın güvenle, süratle ve her an bilginiz dahilinde hedefine ulaşacağını garanti ediyoruz. Müşterilerimizin çıkarlarını nakliye aşamasının başından sonuna kadar korumaktayız.

Rusya nakliyat taşımacılık hizmetleri için Hamarat Transport firmasını tercihg edebilirsiniz. 35 yıldır deneyim kadrosu ve kendi özsermayesi ile lojistik hizmeti veren Hamarat Transport misyon ve vizyonu çercevesinde yoluna devam etmektedir.

 

Bu haber toplam 16232 defa okunmuştur
Rusya Nakliyat Fiyatları Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans