Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazimağusa Belediyesi online hizmeti başlattı
02 Nisan 2011 Cumartesi Saat 15:56

Gazimağusa Belediyesi online hizmeti başlattı

Gazimağusa Belediyesi internet üzerinden meslek vergileri, işyeri bulundurma vergileri, emlak vergileri ve tüketici borçları gibi sorgulamaları yapabileceği şekilde geliştirdi.

Gazimağusa Belediyesi, dünyanın her yerinden erişilebilen bilgi ağına Kent Bilgi Sistemleri’ni de ekleyerek vatandaşların internet üzerinden meslek vergileri, işyeri bulundurma vergileri, emlak vergileri ve tüketici borçları gibi sorgulamaları yapabileceği şekilde geliştirdi.

Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre belediyesinin http://www.magusa.org internet sayfasından Kent Bilgi Sistemleri linkini tıklayarak belediye portalına giriş yapacak vatandaşlar, tüketici veya emlak numarasını (TMA numarası) girerek ayrıntılı bilgiye ulaşabilecekler. Gazimağusa Belediyesi’nin Kent Rehberi ve Coğrafi Bilgi Sistemleri hizmeti aracılığıyla kentte merak edilen birçok mekansal ve sözel veriye internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilen kullanıcılar, sisteme yeni entegre edilen unsurlarla birlikte artık, meslek vergisi, işyeri bulundurma vergisi, emlak vergisi, su, aydınlatma, sağlık ve temizlik gibi ayrıntılı borç sorgulamalarını da yapabilecek.

“Kent Rehberi”nin önümüzdeki günlerde online ödeme yapılabilecek şekilde geliştirilmesinin planlandığı da açıklandı.

Kent Rehberi Sistemi’nin hem belediye çalışmalarına ilişkin karar vermede, hem de ilgililerin bilgiye ulaşabilmesinde elektronik ortamda büyük kolaylık sağladığı kaydedildi.

KAYALP: “DİNAMİK BİR WEB SİTESİ BULUNAN İLK KAMU KURUMLARINDANIZ”

Kent Rehberi Sistemi sistemi hakkında bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Oktay Kayalp, teknolojik gelişimin dinamik bir süreç olduğunu belirterek, son nokta olarak tanımlanabilecek bir konumdan söz edilemeyeceğini ancak, kendilerinin en çağdaş teknolojik olanakları kullanıma sunma gayretiyle hareket ettiklerini söyledi.

Gazimağusa Belediyesi’nin muhataplarına en kısa sürede en kapsamlı hizmeti sunma kaygısıyla çalıştığını ifade eden Kayalp, teknoloji kullanımının bunu başarmada ilk koşul olduğunu belirterek, “Biz hem kendi işlerimizi yürütürken, hem de bizimle herhangi bir biçimde işi olanların en kısa zamanda en verimli sonuçlara ulaşmasını hedefliyoruz. Verimliliği hem zaman kazanımı, hem de kaynak tasarrufu olarak değerlendiriyor ve sunduğumuz bütün hizmetlerde kalite ve verim artışını gözetiyoruz” dedi.

Ülkede internet kullanımının giderek yaygınlaştığının altını çizen Oktay Kayalp, Gazimağusa Belediyesi’nin dinamik bir web sitesi bulunan ilk kamu kurumlarının başında geldiğini vurguladı. 1997 yılından beridir elektronik iletişimin tüm olanaklarından yararlandıklarını sözlerine ekleyen Kayalp, artık interaktif biçimde www.magusa.org kullanıcılarına bulundukları yerden kapsamlı hizmet alma olanağına sahip bulunmanın ayrıcalığını yaşattıklarını söyledi.

Bu haber toplam 14192 defa okunmuştur
Gazimağusa Belediyesi online hizmeti başlattı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans