Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TMT kurucularından Kemal Tanrısevdi anıldı
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 12:58

TMT kurucularından Kemal Tanrısevdi anıldı

Türk Mukavemet Teşkilatı’nın kurucularından Kemal Tanrısevdi, bugün Lefkoşa’daki kabri başında anıldı.

Türk Mukavemet Teşkilatı’nın (TMT) kurucularından Kemal Tanrısevdi, bugün Lefkoşa’daki kabri başında anıldı.

TMT Derneği tarafından Lefkoşa Kabristanlığında bulunan mezarı başında düzenlenen anma töreninde Tanrısevdi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve dua okundu.

Törende konuşan TMT Derneği Başkanı Yılmaz Bora, anma törenini, TMT kurucularından dava adamı Kemal Tanrısevdi’ye olan vefa borçlarını az da olsun ödeyebilmek amacıyla düzenlediklerini belirterek, Kıbrıs Türk halkının var oluş mücadelesinde ve TMT’nin kurulmasında ön saflarda yer alan Tanrısevdi’nin ortaya koyduğu özverili çalışmaları anlattı.

Bora, Tanrısevdi’nin Kıbrıs Türk halkı ve geleceği için birçok özveri yapan bir dava adamı olduğuna vurgu yaparak, onu hiç unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

Tanrısevdi ve adı duyulmayan, bilinmeyen birçok dava adamının başlattığı mücadelenin bugün de sürdüğünü, müzakere masasında bu dava adamlarının mücadelesinden ilham alınması gerektiğini belirten Bora, Kıbrıs Türk halkının, bugün onların sayesinde devlet çatısı altında özgür ve bağımsız yaşadığını ve haklarının bulunduğunu vurguladı.

Bora, bu mücadelenin gelecek nesillere aktarılmasının, devlete sahip çıkılması, tanıtılması ve geliştirilmesi için önemli olduğuna işaret ederek, Tanrısevdi’nin önünde saygıyla eğildiklerini söyledi.

Bu haber toplam 11138 defa okunmuştur
TMT kurucularından Kemal Tanrısevdi anıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans