Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazimağusa Çocuk Festivali başlıyor
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 13:41

Gazimağusa Çocuk Festivali başlıyor

Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği işbirliğinde bu yıl 19’uncusu düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali ön etkinliklerle bugün başlıyor.

Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği işbirliğinde bu yıl 19’uncusu düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali ön etkinliklerle bugün  başlıyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ile Mağusa Kültür Derneği (MKD) Başkanı Esen Beyköylü Gazimağusa Belediyesi’nde  basın toplantısı düzenleyerek festival programı hakkında bilgi verdiler.

KAYALP

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, KKTC’de yerel yönetimlerle sivil toplum örgütleri işbirliğinin en önemli örneklerinden biri olan Gazimağusa Çocuk Festivali’ni bugün itibarıyla ön etkinliklerle açtıklarını ifade etti.

Yerel yönetimlerin çağdaş ülkelerde sivil toplum örgütlerinin en önemli destekçileri olduğunu belirten Kayalp, bu işbirliğinin toplumun yaşam kalitesini artırmada önemli bir olay olduğunu söyledi.

Kayalp, Gazimağusa Çocuk Festivali’ni 19 yıldır güzel bir örnek olarak hem bölge hem de ülke insanının hizmetine sunduklarını ifade ederek, festivalin değişik branşlarda farklı ve renkli etkinliklerle dolu dolu geçeceğini söyledi.

Kayalp, festivali düzenlemedeki amaçlarının çocukların okul dışındaki etkinliklerde yetenek ve birikimlerini baskı altında kalmadan rahatça ifade edebilmelerini sağlamak olduğunu vurgulayarak, Gazimağusa Belediyesi olarak festivale lojistik ve maddi destek sağladıklarını, organizasyonun ise Mağusa Kültür Derneği tarafından hazırlandığını belirtti.

Kayalp, festivalde çocukların ne kadar yetenekli ve zeki olduklarını, kendi başlarına neler yapabileceklerini bir kez daha göstereceklerini ifade etti.
Festivalin aynı zamanda okul dışında eğitimi içerdiğini kaydeden Kayalp, festivalin bu yıl da yoğun katılımla en büyük çocuk fetsivali olduğunu göstereceğini ifade etti.

Kayalp, festivale katkıları nedeniyle başta MKD olmak üzere, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, okulların yönetici ve öğretmenleri ile velilere teşekkür etti.

BEYKÖYLÜ

MKD Başkanı Esen Beyköylü de, festivalin program taslağı hakkında bilgi vererek, festival ön etkinliğinin mektup yazma yarışmasının 15’incisiyle bugün öğleden sonra  Namık Kemal Lisesi’nde, Mesarya bölgesi okulları için de Geçitkale İlkokulu’nda gerçekleştirileceğini, yarışmaya yoğun başvuru olduğunu ifade etti.

Beyköylü, kendilerine 19 yıldır destek veren Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, velilere, Belediye Başkanı Oktay Kayalp ve Gazimağusa Belediyesi’ne teşekür etti.

FESTİVAL PROGRAMI

1 Haziran’da sona erecek festivalin programı şöyle:

4 Nisan Pazartesi: 15. Mektup Yazma Yarışması (3-9. Sınıflar). Yer: Namık Kemal Lisesi, (3-5. Sınıflar) Geçikale İlkokulu saat: 14.30.

16 Nisan Cumartesi: 14. Resim Çizme Yarışması (1-5. Sınıflar). Yer: Çanakkale Ortaokulu saat:09.00; Ana sınıflar  Şht. Hüseyin Akil İlkokulu saat:10.00.

21 Mayıs Cumartesi: KKTC’deki tüm ilkokulların katılımıyla 11. Dans Buluşması. Yer: Namık Kemal Meydanı saat: 19.00.

23 Mayıs Pazartesi: 6. Uçurtma Şenliği. Yer: Galapsides Plajı saat: 15.00

24 Mayıs Salı: Seminer. Yer. MAGEM saat. 19.30.

25-27 Mayıs: Resim ve mektup yarışmalarının ödül töreni, fotoğafçılık sergisi. Yer: MKD, Bandabulya, saat: 18.00.

30 Mayıs Pazartesi: MKD yıl sonu gösterileri. Yer: DAÜ Kültür Merkezi, saat: 19.00

1 Haziran Çarşamba: Festival yürüyüşü, gösteriler ve konser. Yer: Namık Kemal Lisesi, yürüyüş saati: 17.45, Namık Kemal Lisesi’ndeki etkinlikler 19.00.

Bu haber toplam 14389 defa okunmuştur
Gazimağusa Çocuk Festivali başlıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans