Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Piyanist Görsev Tepe 3.oldu
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 13:59

Piyanist Görsev Tepe 3.oldu

11 yaşındaki Piyanist Görsev Tepe, Larnaka’da düzenlenen “16. Uluslararası Evangelia Tjiarri Piyano Yarışması”nda 3. oldu.

11 yaşındaki Piyanist Görsev Tepe, Larnaka’da düzenlenen “16. Uluslararası Evangelia Tjiarri Piyano Yarışması”nda 3. oldu.

Yapılan açıklamaya göre iki kategoride gerçekleştirilen yarışmada, üst sınırı 14 yaş olan yarışmacılar A katagorisinde, üst sınırı 19 yaş olan yarışmacılar B katagorisinde yarıştı.

Yarışmaya katılan finalistler arasında en küçük yaşta olan ve 14 yaş altı olanların yer aldığı A katagorisinde yarışan Görsev Tepe “Bach’ın Prelude & Fugue, C minor Book 1, Beethoven’in Op. 13 1. mov  ve  Chopin’in Fantasie İmpopmtu” isimli eserlerini seslendirdi.

A kategorisindeki finale biri 13 diğerleri 14 yaşında olmak üzere Litvanya, Almanya, Rusya, Romanya, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs’tan toplam 8 yarışmacının katıldığı, Birinciliği eğitimini Limasol’da sürdüren Rus Maria Sidorova, ikinciliği Romanya’dan katılan Ana Larina Pascu ve üçüncülüğü Kuzey Kıbrıs’tan katılan Görsev Tepe ve Bulgaristan’dan katılan Nikolay Zheliazkov paylaştığı bildirildi.

Müzik eğitimine beş yaşında piyano öğretmeni olan annesi Öznaz Uzuner ile başlayan Görsev Tepe dört yıldan beridir Azeri asıllı Rus Piyanist Rauf Kasimov ile birlikte çalışıyor. Kuzey Kıbrıs’ta çok sayıda karma konserlere katılan ve resitaller veren Görsev Tepe, 2010 Şubat ayında Çek Cumhuriyeti’nde Amadeus Piyano Yarışmasına katıldı ve bu yarışmada “Onur Ödülü”ne layık görüldü.

Bu haber toplam 1999 defa okunmuştur
Piyanist Görsev Tepe 3.oldu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans