Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atun, İşverenler Sendikasını Kabul Etti
12 Nisan 2011 Salı Saat 12:42

Atun, İşverenler Sendikasını Kabul Etti

Ekonomi ve Eneri Bakanı Sunat Atun, bu yılın ilk üç ayında sadece Türkiye’ye yapılan 40 milyon TL’lik ihracatın 2009 yılındaki toplan 80 milyon TL’lik tüm ihracatın yarısı olduğuna işaret etti.

Ekonomi ve Eneri Bakanı Sunat Atun, bu yılın ilk üç ayında sadece Türkiye’ye yapılan 40 milyon TL’lik ihracatın 2009 yılındaki toplan 80 milyon TL’lik tüm ihracatın yarısı olduğuna işaret ederek, bunun hükümetin  aldığı doğru ekonomik kararlar ve teşviklerden kaynaklandığını bildirdi.

Atun, bu konudaki açıklamayı bugün Hasan Sungur başkanlığındaki Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası yöneticilerini kabulünde yaptı.

Atun, İşverenler Sendikası’nın ziyaretine teşekkür ettiği görüşmede, ülkede istikrarlı bir ekonomi politikası olması gerektiğini ifade ederek, bunun için tüm kesimlerin uyum içinde önlem alması gerekliliği üzerinde durdu.

Atun, istikrar için mali sürdürülebilirliğin önemli olduğunu belirterek, bunun için de hizmet sektörlerinde eğitim ve turizmin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Atun, bu yılın ilk üç ayında Türkiye’ye ihracatta yakalanan başarının doğru teşvik ve politikaların sonucu olduğunu anlattı.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Atun, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası’nın her zaman sağduyulu hareketleriyle bütün örgütlere örnek olduğunu ifade ederek, İşverenler Sendikası’nın kurucusu olduğu Ekonomik Örgütler Platformu’na bu dönem başkanlık yapacak olmasının ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Atun, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası’nın başkanlığını yürüteceği Ekonomik Örgütler Platformu’nun bu dönen başarılı işlere imza atacağından emin olduğunu kaydetti.

SUNGUR

İşverenler Sendikası Başkanı Hasan Sungur da, ziyaretin Atun’un bakanlık görevine devam etmesi nedeniyle yapıldığına işaret ederek, başarılı bir işveren ve başarılı bir bakan olarak kendisine bakanlık döneminde her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Sungur, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un kendi aralarından çıkan başarılı bir işadamı ve şimdi de başarılı bir bakan olduğunu yineleyerek, göreve yeni kabinede de devam etmesinden memnun olduklarını belirtti.

Sungur, ülkede yaşanan ekonomik sıkıntıları ve bu sıkıntıların çözümü için yapılan çalışmaları bildiklerini  ekledi.

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
Atun, İşverenler Sendikasını Kabul Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans