Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm Bakanı Üstel Türsab TÜRSAB Kabul Etti
14 Nisan 2011 Perşembe Saat 12:31

Turizm Bakanı Üstel Türsab TÜRSAB Kabul Etti

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı (TÜRSAB) Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Türkiye  Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı (TÜRSAB) Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerini  kabul etti.

Üstel, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı tarafından organize edilen “TC-KKTC Turizm Çalıştayı” için KKTC’ye gelen TÜRSAB heyeti ve kendilerine eşlik eden Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başkanı Ercan Keleş’le, Cumhuriyet Meclisi’nde saat 10:00’da görüştü.

Kabulde konuşan Bakan Ünal Üstel, 2011 yılının Türkiye’de Kuzey Kıbrıs yılı ilan edilmesinin bir gereği olarak TÜRSAB’ı KKTC’ye davet eden KITSAB’a teşekkür etti ve önceden başlatılan projelerin tamamlanması için çalışmalara hız vereceklerini ifade etti.

KKTC’nin turizmini daha ileriye taşıma ve bunun tüm yıla bölünmesinin hedefleri arasında olduğunu belirten Üstel, TÜRSAB’a da kendilerine verecekleri destekten dolayı teşekkür etti.

ULUSOY

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da, KKTC ile TC arasındaki ilişkinin daha sıkı bir şekilde devam edeceğini söyledi. Hem Türkiye’den turist bekleyen ülke sayısının  hem de kendilerinin ülke içinde veya dışında tatil yaptıracağı insan sayısının sürekli arttığını kaydeden Ulusoy, yurt dışına çıkmak isteyen insanlara öncelikle KKTC’yi görün çağrısını sürekli yaptıklarını dile getirdi.

KKTC’nin kültür varlıkları, üzerinde yaşamış medeniyetler ve doğal güzellikler, endemik bitki ve kuş türleri bakımından gezilip görülecek bir ülke olduğunu ifade eden Ulusoy, bunu iyi anlatmaları gerektiğini,  KKTC’nin talih oyunları ile hatırlanacak bir ülke olmadığını, inanç turizminin de geliştirilebileceğini vurguladı.

Ulusoy, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gerçekleştirecekleri fuarlarda KKTC’ye istediği yeri verebileceklerini söyledi.

Tanıtıma önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Ulusoy, KKTC’nin unutulmuş değerlerinin  tanıtım kampanyalarına öne çıkarılması ve hatırlatılması gerektiğini belirtti. KKTC halkının turizm sektörüne sahip çıkmasını da isteyen  Ulusoy,  “Ben KKTC’deki turizm sektörünü mangaldaki ateşe benzetiyorum üzerinde kül var” diye konuştu.

KKTC’nin turistik açıdan sürekli gelişen bir ülke olduğunu kaydeden Ulusoy eğitim ile tanıtımın da buna paralel olarak gitmesi gerektiğini söyledi.

TÜRSAB’a KKTC’de KITSAB’a yönelik eğitim merkezi olarak kullanılabilecek bir binanın verilmesini öneren Ulusoy, KKTC’ye her türlü hizmeti vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Bu haber toplam 13897 defa okunmuştur
Turizm Bakanı Üstel Türsab TÜRSAB Kabul Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans