Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MECLİS TOPLANDI,ÜYELER BELİRLENDİ!
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 08:36

MECLİS TOPLANDI,ÜYELER BELİRLENDİ!

Meclis Genel Kurulu, Pazartesi günü ertelenen toplantısı nedeniyle yasama ve denetim görevini birlikte yapmak üzere toplandı.

2 ÖZEL VE GEÇİCİ KOMİTENİN ÜYELERİ BELİRLENDİ

GİRNE EMİRNAMESİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER VE SERBEST LİMAN’DAKİ ATIKLAR HAKKINDAKİ GENEL GÖRÜŞME

Meclis Genel Kurulu, Pazartesi günü ertelenen toplantısı nedeniyle yasama ve denetim görevini birlikte yapmak üzere toplandı.

Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Yektaoğlu başkanlığında saat 10.45’te başlayan toplantıda, geçen Pazartesi onaylanan karar uyarınca, önce denetim görevi yapılıyor.

CTP - BG, TDP ve DP milletvekillerinin sunduğu Girne Emirnamesi’nde yapılan değişikliklerle ilgili genel görüşme açılması önergesinin ön görüşmesi ile CTP - BG grubunun sunduğu Serbest Liman ve bölgesine boşaltılan kum, yanık un, kepek ve mısır kepeği ile ilgili ihmal, yasa dışılık, haksız kazanç olup olmadığı hakkında Meclis araştırması açılması önergesinin ön görüşmesi ilk sırada görüşülüyor.

Toplantıda ilk olarak sunuşlar bölümünde, Danışma Kurulu’nun iki özel komitenin üye sayıları ve oluşumlarıyla ilgili kararları oybirliğiyle oylandı.

2 ÖZEL KOMİTEDE GÖREV ALANLAR BELİRLENDİ

Siyasi Partiler Yasası ile Seçim ve Halkoylaması Yasası değişikliklerini hazırlamak ve görüşmek üzere oluşturulan 5 üyeli geçici ve özel komitede UBP’yi Ertuğrul  Hasiopoğlu, İlkay Kamil ve  Necdet Numan;  CTP’yi ise Sonay Adem ve Ömer Kalyoncu temsil edecek.

AB Uyum Yasa Tasarıları ile Kamu Reformu Yasa Tasarılarını görüşmek üzere oluşturulan geçici ve özel komitenin de 5 üyeli olması ve komitede UBP’den Ahmet Eti,, Hasan Taçoy, Mehmet Tancer;  CTP’den ise Teberrüken Uluçay ve Özdil Nami’nin görev yapması onaylandı. Karar uyarınca, sürekli komitelerin gündemindeki söz konusu tasarılar, bu özel komiteye aktarılacak.

UBP’NİN KOMİTE ÜYELERİ DEĞİŞTİ

UBP’nin bazı komitelerdeki üyelerini de, bakanlar kurulunda yer almaları nedeniyle geri çekti ve yeni görevlendirmeler yaptı. Buna göre UBP’yi Bütçe Komitesi’nde Ahmet Zengin, İdari ve Sosyal İşler Komitesi Necdet Numan, Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi’nde Mehmet Tancer ve Zorlu Töre
Sayıştay Raprolarını görüşmek üzere oluşturulan geçici özel komitede Zorlu Töre, Tanıtma Komitesi’nde Ejder Aslanbaba, Çevre Komitesi’nde Ahmet Çaluda, Parlamentolararası KKTC-TC Dostluk Grubu Komitesi’nde Ertuğrul Hasipoğlu, yeni meclis binası yapımı geçici komitesinde Mutlu Atasayan, KTHY Araştırma Komitesi’nde ise Ejder Aslanbaba görev yapacak.

UBP Meclis Grubu Başkan Vekilliklerine Hasan Taçoy ile Necdet Numan getirildiği de milletvekillerinin bilgisine getirildi.

Bu haber toplam 1725 defa okunmuştur
MECLİS TOPLANDI,ÜYELER BELİRLENDİ! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans