Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu: Rumlar, AByi Aldatmıştır
05 Mayıs 2011 Perşembe Saat 21:09

Eroğlu: Rumlar, AByi Aldatmıştır

Eroğlu, Rumların, Annan Planına evet diyecekleri için ABye üye yapıldıklarını söyledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Rumların, Annan Planı'na evet diyecekleri için AB'ye üye yapıldıklarını söyledi. Eroğlu, Rum Başpiskoposu II. Hrisostomos'un "Avrupa Birliğine girmek için AB'yi kandırdık. " diyen Başpiskoposun ilk defa doğruyu söylediğini ifade etti.


KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas'ın müzakereler çerçevesindeki bugünkü görüşmeleri tamamlandı. Eroğlu, görüşmeden sonra Cumhurbaşkanlığında yapmış olduğu açıklamada, "iç güvenlik" konularında görüşmeye devam ettiklerini kaydetti. Son günlerde Rum Başpiskopos II. Hrisostomos'un "AB'ye üye olmak için Avrupa Birliği'ni kandırdık. " şeklindeki söylemlerini değerlendiren Eroğlu, Başpiskoposun ilk defa doğruyu söylediğini ifade etti.


Derviş Eroğlu, "Rumlar, Annan planına evet diyecekleri için Avrupa birliğine alınmışlardır. Hrisostomos da bu bağlamda doğruyu söylemiştir. Güney Kıbrıs'ta son zamanlarda çıkan bir kitap var eğer o kitabı okursanız, benzer söylemlere o kitapta da rastlamanız mümkündür. " şeklinde konuştu. Yarın Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz ile görüşeceklerini aktaran Eroğlu, Doğrudan Ticaret Anlaşması ve pek çok konuları da masaya yatıracaklarını dile getirdi.


Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas da, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'yla bugün yaptığı görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Güney Kıbrıs'ın AB Dönem Başkanlığı'nı devralmadan önce müzakerelerde olumlu bir sonuç olması gerektiğini söyledi. Rum Başkanlık Sarayı'na dönüşü sırasında açıklama yapan Hristofyas, Türkiye'nin, Haziran ayında yapılacak seçimlerinin ardından Kıbrıs sorunu ile ilgili bazı kararlar alması gerekeceğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1696 defa okunmuştur
Eroğlu: Rumlar, AByi Aldatmıştır Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans