Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgürgün: Kktc 33 Yılda Büyük Mesafeler Kat Etti
16 Kasım 2016 Çarşamba Saat 07:33

Özgürgün: Kktc 33 Yılda Büyük Mesafeler Kat Etti

Cumhuriyet Resespsiyonu'na katılan Başbakan Hüseyin Özgürgün BRT’ye konuştu. Başbakan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33 yılda büyük mesafeler kat ettiğini belirterek, özellikle halkın demokrasi alanında gösterdiği gelişim

Cumhuriyet Resespsiyonu’na katılan Başbakan Hüseyin Özgürgün BRT’ye konuştu.

Başbakan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33 yılda büyük mesafeler kat ettiğini belirterek, özellikle halkın demokrasi alanında gösterdiği gelişimle köklerini yaşadığı topraklarda sağlamlaştırdığını vurguladı.
“Bugün gelinen noktanın değerini bilmemiz gerekir” diyen Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yer aldığı istikrarsız coğrafyada ısrarla istikrarını korumayı başardığını söyledi.

Geçmişte Kıbrıs’ta büyük acılar yaşandığını, Kıbrıs Türk halkının da sıkıntılı günlerden geçerek bu günlere geldiğini anımsatan Özgürgün, yıllar boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin sağladığı huzur ve güven ortamının adada istikrarı yarattığına vurgu yaptı.
Başbakan Özgürgün konuşmasında, Kıbrıs Türküne uygulanan ambargolara da değinirken, 2014 yılında gerçekleştirilen referandumda Türk tarafının EVET’ine karşılık verilen açılım sözlerinin de henüz yerine getirilmediğini hatırlattı.

Özgürgün açıklamalarında, kendisini azınlık gören, eşitliğini kabul etmeyen ve her fırsatta önüne engel koyma gayreti içinde olan Rum tarafı ile kalıcı bir çözüm için müzakere etmeyi sürdüren Türk tarafının bu çabasının uluslararası toplum tarafından görülmesi ve takdir edilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Bu haber toplam 13985 defa okunmuştur
Özgürgün: Kktc 33 Yılda Büyük Mesafeler Kat Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans