Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tel-Sen’Den Eylem
19 Ocak 2016 Salı Saat 19:35

Tel-Sen’Den Eylem

Tel-Sen,Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili olup bitenlere ve yapılmak istenenlere dikkat çekmek amacıyla Telekomünikasyon Dairesi Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

Telekomünikasyon Dairesi’nde örgütlü Tel-Sen, “kamuoyunun dikkatini Telekomünikasyon Dairesi’yle ilgili olup bitenlere ve yapılmak istenenlere çekmek” hedefiyle eylem yaptı.

Telekomünikasyon Dairesi Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen eyleme Türk-Sen ve El-Sen de destek verdi.

El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer ülkenin kurumlarının peşkeş çekilmeye çalışıldığını, özelleştirme adı altında içinin oyulmaya çalışıldığını savundu.
Cesurer, “tek bir kurtuluş yolu vardır.O da bu kurumların özerk bir yapıya kavuşturulmasıdır. Özerk ve profesyonel bir yapı ile bu kurumlar sorun üreten bir yapıdan çıkartılır ve çözüm üreten bir yapıya kavuşturulabilirler” dedi.

Cesurer, siyasileri, bir an önce verdiği sözleri hayata geçirmeye çağırdı.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan ise 4 yıl önce 19 Ocak’ta özelleştirmeye karşı mücadele başlattıklarını hatırlattı.

Siyasilerintelekomünikason dairesinde kamu özel işbirliğinden bahsettiğini kaydeden Soysan, “bu bize göre sistematik bir şekilde yapılan ve yapılmak isteneni ortaya koyan söylemlerdir” dedi.

Verilen mücadeleden hiçbir zaman geri adım atmayacaklarını belirten Soysan, hiçbir kamu kurum ve kuruluşunun özelleştirilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

CTP – UBP hükümetini eleştiren Soysan, anayasadaki sosyal devletin inkar edilerek Kıbrıs Türk halkına ihanet edildiğini savundu.

Türk- Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı da konuşmasında hükümete sert eleştirilerde bulundu.

Muhalefette iken sendikalar ile birlikte özelleştirme yasasına karşı eylem yapanların, sendikalar ile birlikte özerkleştirme yasa tasarısı hazırlayıp Meclis’e sunanların hükümete gelince ‘konjöktür değişti’ dediğini kaydeden Bıçaklı, hiçbir siyasinin toplumun değerlerin satmak için oy almadığını kaydetti.

Bıçaklı, “ umarım siyasiler yapılan eylemden ciddi bir mesaj alır, gerekli mesajın alınmaması durumunda önümüzdeki günlerde çalışma barışı daha da bozulacaktır” dedi.

Bu haber toplam 16180 defa okunmuştur
Tel-Sen’Den Eylem Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans