Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş İle Evren Lefke Bölgesi’Ni Ziyaret Etti
17 Mart 2017 Cuma Saat 06:59

Denktaş İle Evren Lefke Bölgesi’Ni Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile İçişleri Bakanı Kutlu Evren Lefke İlçesi’ni ziyaret etti.

ZİYARETTE DEVLET DAİRELERİNİN HANGİ NOKTALARA YERLEŞTİRİLECEĞİ VE TAMİRLERİ HUSUSUNDA İNCELEMELERDE BULUNULDU

Lefkoşa, 16 Mart 17 : Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile İçişleri Bakanı Kutlu Evren Lefke İlçesi’ni ziyaret etti.

Denktaş ile Evren, ilçe olan Lefke’de  açılacak olan devlet dairelerinin hangi noktalara yerleştirilmesi ve tamirleri için neler yapılabileceği hususlarında yerinde incelemelerde bulundular.

Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre,  ziyaretler sırasında, tüm ilgili daireleri ve atıl durumda olan devlete ait binaları tek tek gezerek, Lefke Kaymakamı Halil Çorba, daire sorumluları ve bölge halkından bilgi alan ve görüş alışverişinde bulunan Denktaş ve Evren, yapılacak fizibilite çalışmalarının ardından yine devlete ait ve kullanılmayan binaların süratle tadil edilerek ilgili dairelerin Lefke halkına sağlıklı hizmet verecek hale getirileceğini kaydettiler.

DENKTAŞ

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada,  Lefke, İskele ve Güzelyurt bölgelerindeki tüm eksik devlet hizmetlerinin verilebilmesi için hükümetin gerekli yatırımları süratle başlatacağını ve tamamlayacağını vurguladı.

Lefke bölgesinde bulunan devlete ait kullanılan ve kullanılmayan binaların varlığının bölgede daha hızlı hareket edilmesine imkan sağlayacağını belirten Denktaş, böylesi bir ziyareti İskele Bölgesi’ne de yaparak, oradaki eksikleri de tespit etmeye çalışacaklarını ifade etti.

EVREN

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de, Lefke’nin bölge halkına tam anlamıyla hizmet verebilmesi ve ilçenin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için acil olan kamu kurumlarının ivedilikle bölgede yer almasının sağlanacağını ifade etti. Evren, ziyaretin de bu doğrultuda bir fizibilite çalışması olduğunu kaydetti.

Evren, Tapu, Nüfus Kayıt, İskân gibi şubeler içinde yer tespiti yaptıklarını kaydederek, kaymakamlığın ve diğer tüm dairelerin Lefke halkına tam anlamıyla hizmet vermesi için İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın el ele vererek, gerekeni en kısa zamanda yapacağını söyledi.

ÇORBA

Lefke Kaymakamı Halil Çorba da konuşmasında, Denktaş ve Evren’in kendilerine bölge sorunlarını yerinde aktarma fırsatı verdiği için teşekkür ederek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Denktaş, Evren ve beraberindeki heyet daha sonra Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen’i ziyaret ederek; üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi aldı, üniversitenin sıkıntı ve sorunlarının aşılması için yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Bu haber toplam 12191 defa okunmuştur
Denktaş İle Evren Lefke Bölgesi’Ni Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans