Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dp Başkanı Denktaş, Güzelyurt ta partilileri ile görüştü
06 Şubat 2011 Pazar Saat 14:59

Dp Başkanı Denktaş, Güzelyurt ta partilileri ile görüştü

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, partisinin Güzelyurt İlçesi’ne bağlı örgüt başkanları, Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve bazı partililerle bir araya geldi.

Dün DP Güzelyurt İlçe Binası’nda gerçekleşen toplantıda, örgütlenme çalışmaları gözden geçirildi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş toplantı esnasında yaptığı konuşmada, özellikle, 28 Ocak’ta gerçekleşen “Toplumsal Varoluş Mitingi”ne ve bu mitingle başlayan süreci değerlendirdi.

40 bin kişinin katıldığı mitingi küçümseyen Başbakan İrsen Küçük’ün mitingde verilen mesajı anlamak yerine, ‘ajan provokatörler’ tarafından açılan pankartları bahane ederek, Kıbrıs Türkü’nü Türkiye karşıtı olarak lanse ettiğini ileri sürerek, bunun kabul edilemez olduğunu söyleyen Denktaş, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Rumlarla beraber yapıldı ve Türkiye karşıtı bir mitingdi” demesini de kınadıklarını ifade etti.

DENKTAŞ: “KÜÇÜK HALKI KÜÇÜK DÜŞÜRME GAYRETİNDEN VAZGEÇMELİ”

TC Başbakanı Erdoğan’ın açıklamasında kullanılan “besleme” tabiriyle de işin daha da hayati bir noktaya geldiğine dikkat çeken Denktaş, “Hiçbir KKTC vatandaşı kendini bu ülkede ‘besleme’ olarak kabul etmemektedir” dedi.

Bu üzücü ifade ve açıklamanın içeriğindeki yanlış bilgileri düzeltme görevinin hiç kuşkusuz hükümetin olduğunu savunan Serdar Denktaş, şöyle konuştu:

“Ne acıdır ki, mevcut hükümet, kendi vatandaşlarını bu anlamda koruma ve gerekli düzeltmeleri yapmak yerine, Sn Başbakan Erdoğan’ın söylediklerini neredeyse doğrular ve kabullenir nitelikte bir açıklama yaparak, kriz yönetiminde ne kadar beceriksiz olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Mitinge davetli Rumlar olduğu yalanını ve o mitinge katılanların ‘Türkiye karşıtı’ olduğu iddiasını devam ettiren Küçük, bir an önce istifa ederek kendi halkını küçük düşürme gayretini bu vesile ile sona erdirmelidir.”

Denktaş, Kıbrıs Türk halkına çağrıda bulunarak, “ ‘Türkiye karşıtı’ veya ‘Türkiye yanlısı’ diye halkı gruplara bölmeye çalışanların oyununa gelmemelerini istedi ve ekledi “Türkiye ile Kıbrıs arasındaki ilişki bir al-ver ilişkisi değildir. Tarihsel bağları olan bir ilişkidir.”

CTP VE TDP İLE TOPLANTI

28 Ocak mitingiyle başlayan sürecin değerlendirmesinin yapılması amacıyla CTP Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ve TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ile bir araya geldiklerini ve bazı ortak kararlar aldıklarını da hatırlatan Denktaş, halkın bütününü kucaklama ve toplumsal varoluş ve kalkınma seferberliği hedefi arkasında hareket etme çağrısı yaptıklarını yineledi.

ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI

Daha sonra örgütlenme çalışmaları hakkında örgüt başkanlarına ve ilçe yönetim kurulu üyelerine detaylı bilgi veren Serdar Denktaş, yıl sonu veya 2012’nin başında bir erken seçimin gerçekleşeceğini ileri sürdü.

“Demokrat Parti yıllardan beridir ortaya koyduğu politikalarıyla hep takdir almıştır. Ancak ortaya koyduğu politikaları anlatma noktasında her zaman sıkıntı yaşamıştır. Bu da örgütsel yapımızdan kaynaklanıyor” diyen Serdar Denktaş, bu nedenle DP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Erol Aktoprak ile uzun süredir devam eden bir çalışma başlattıklarını ifade etti.

TAHSİN: “DP GERÇEKLEŞECEK İLK SEÇİMDE HAK ETTİĞİ YERDE OLACAKTIR”

DP Güzelyurt İlçe Başkanı Özel Tahsin ise, toplantının başında yaptığı konuşmada, DP’nin çizdiği politikanın ne kadar doğru olduğunun bir kez daha görüldüğü bir dönemden geçildiğine işaret ederek, “Demokrat Parti’nin varlığı ve düşünceleriyle toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bir kez daha görüldü. Bu nedenle sabırla doğru yolda ilerlemeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki lehimize gelişen olaylar ve partimiz içerisinde birlik, bütünlük ve dayanışma sayesinde birbirimize güç katarak büyümeye devam edeceğiz. Demokrat Parti, gerçekleşecek ilk seçimde halkın büyük desteğiyle hak ettiği yerde olacaktır” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 15436 defa okunmuştur
Dp Başkanı Denktaş, Güzelyurt ta partilileri ile görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans