Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daü Aşcılık bölümü kayıtları başladı
08 Şubat 2011 Salı Saat 19:59

Daü Aşcılık bölümü kayıtları başladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’nun, gurme/şef yetiştirmeye yönelik 2 yıllık Aşçılık Programı’na 2010-2011 Akademik Yılı Bahar Dönemi için öğrenci kabul etmeye başladığı bildirildi.

2 yıllık programda Türkçe eğitim yapılacak. Programın, yerli istihdamı destekleme kapsamında mutfak sanatları alanında istihdam garantisiyle aşçı yetiştirmek üzere geliştirildiği belirtildi.

Bu amaçla  DAÜ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITSOB) arasında protokol imzalandığı kaydedildi. Programa en az lise veya lise dengi okullardan mezun olanların  kabul edileceği ifade edildi.

DAÜ Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Kılıç konuyla ilgili açıklamasında, eğitimin yüzde 100 burslu olarak verileceğini ve eğitim alanların tesislerde çalışacaklarından dolayı sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı primlerinin de yatırılacağını belirtti.

Öğrenciler programda eğitim alırken, çalıştıkları tesislerden belirli bir oranda stajyer maaşı alacak. İhtiyaç olması halinde öğrencilere konaklama imkanı da sağlanacak.

Programın amacı, yiyecek ve içecek sektörüne mutfak şefi olmaya aday ulusal ve uluslararası mutfaklardan örnekler sunabilecek aşçı yetiştirmek; konaklama, yiyecek ve içecek sektörlerinde eksikliği hissedilen nitelikli, eğitimli eleman sayısının artmasına katkı yapmak  olarak açıklandı.

KKTC vatandaşı  lise ve dengi okul mezunları, iki yıllık programa sınavsız kabul edilecek.

Programa başvurmak için ise kimlik kartı fotokopisi ve mezun olduğu lise veya dengi okulun diploması yeterli. Adayların belirtilen evraklarla Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurması yeterli.

İki yıllık programla ilgili daha fazla bilgi DAÜ Öğrenci işleri Müdürlüğü’nün  630 12 17;  630 12 16  veya Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nun  630 12 69 ile 630 13 90 numaralı telefonlarından aınabilecek.

Bu haber toplam 13528 defa okunmuştur
Daü Aşcılık bölümü kayıtları başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans