Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ubp Meclisi, Sağduyu çağrısı yaptı
10 Şubat 2011 Perşembe Saat 22:54

Ubp Meclisi, Sağduyu çağrısı yaptı

Ulusal Birlik partisi parti Meclisi Son gelişmeleri değerlendirdi. Sağduyu ve duyarlılık çağrısı yapıldı, Türkiyeye karşı söylem ve hareketler şiddetle kınandı.

UBP Parti Meclisi 28 Şubat mitinginde Türkiye’ye yönelik söylem ve girişimleri şiddetle kınadı ve “ niteliği ne olursa olsun, hiçbir hareketin, Kıbrıs Türk HalkınnıAnavatan Türkiye’den koparmaya gücünün yetmeyeceğini” belirtti.

Ulusal Birlik Partisi’nin ve Hükümetin, tüm siyasi parti, sivil toplum örgütleri ve sendikalarla her türlü diyaloga açık, KKTC’nin aydınlık yarınlara yürüyüşünü Anavatan Türkiye ile birlikte gönül gönüle sürdürmekte kesin kararlı olduğu vurgulandı.

Ulusal Birlik Parisi bugün yaptığı toplantıda ülkedeki son gelişmeleri değerlendi.

Toplantıdan sonra yapılan açıklamada, 28 Ocak’ta düzenlenen mitinge karışan küçük bir azınlığın, Anavatan Türkiye’yi hedef alan çirkin pankart ve sloganlar ortaya attıkları belirtilerek “Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi Kıbrıs Türk halkını temsil etmeyen bu provokatör azınlığın Anavatan Türkiye’ye yönelik söylem ve girişimlerini şiddetle kınamaktadır” denildi.

Bu tür davranışların halk tarafından asla hoş görmediği ve tasvip edilmediği belirtilen açıklamada, “Bilinmelidir ki niteliği ne olursa olsun hiçbir hareketin Kıbrıs Türk halkını Anavatan Türkiye’den koparmaya gücü yetmeyecektir.” İfadelerine yer verildi.

Açıklamada, UBP’nin grevlerin demokratik bir hak olduğuna inandığı belirtilerek şöyle denildi:

“Ancak bu eylemlerde bazı provokatörlerin 28 Ocak 2011 günü Lefkoşa’da yapılan mitingde olduğu gibi, demokratik haklarını kullanmak üzere toplanan kalabalığı istismar ederek Anavatanımız Türkiye aleyhine kabul edemeyeceğimiz bir takım çirkin pankart ve sloganlar kullandıkları gözlemlenmiştir.”

SAĞDUYU VE DUYARLILIK ÇAĞRISI

UBP Parti Meclisi açıklaması şu ifadelerle tamamlandı:

“UBP Parti Meclisi olarak Anavatanımız ile kopmaz bağlar içinde bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkını, Anavatan Türkiye ile manevi bağlarını bozmaya yönelik kışkırtıcı provokatif eylemlere karşı dikkatli ve sağduyulu olmaya çağırırız.

Bu bağlamda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tüm siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini sağduyuya ve bu provokatörlere fırsat vermemeye, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin arasını açmaya yönelik, her türlü eylem ve söylemlere karşı çok duyarlı olmaya davet ederiz.”

Ulusal Birlik Partisi ve Hükümetimiz, tüm siyasi parti, sivil toplum örgütleri ve sendikalarla her türlü diyaloga açık, KKTC’nin aydınlık yarınlara yürüyüşünü Anavatan Türkiye ile birlikte gönül gönüle sürdürmekte kesin kararlıdır.”

Bu haber toplam 1642 defa okunmuştur
Ubp Meclisi, Sağduyu çağrısı yaptı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans