Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgürgün, Rum Lideri eleştirdi
15 Şubat 2011 Salı Saat 13:23

Özgürgün, Rum Lideri eleştirdi

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Rum tarafını bir kez daha aklı selime davet etti.

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, yaptığı yazılı açıklamada, Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas başta olmak üzere Rum siyasilerin son dönemde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin içişlerine müdahale amaçlı açıklamalar yapmasını eleştirdi. Bu açıklamalarla Türkiye ile Kıbrıs Türkü arasındaki bağları aşındırma çabası içerisine giren Rum liderliğinin çabalarını nafile olarak nitelendiren Özgürgün, Rum siyasileri bu çabadan bir an önce vazgeçmeye çağırdı.

Bakan Özgürgün, Rum liderliğince yalan üzerine bina edilen açıklamaların tarihi gerçekler ve bu bağlamda Kıbrıs Türk halkının siyasi, sosyal ve ekonomik açıdan çöküşünü sağlamak amacıyla Rum tarafınca yürütülen izolasyon ışığında inandırıcı ve samimi olmadığını belirtti.

Rum tarafının yıllardır yürüttüğü politikanın ana ekseninin Türkiye’yi Kıbrıs’ta işgalci olarak göstermek ve Kıbrıs Türk halkıyla arasını açmak suretiyle adadaki Türk varlığını ortadan kaldırmak olduğunun bilindiğini ifade eden Özgürgün, “son dönemlerde yaşanan bazı gelişmeleri bu çerçevede sunarak adeta zafer naraları atanlar bilmelidir ki bu senaryo asla gerçekleşmeyecek, Kıbrıs Türk halkı ve Anavatan Türkiye et ve tırnak olarak milli davada birlikte mücadele etmeye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceklerdir.” Dedi.

Bakan Özgürgün, bu bilinçle Rum tarafını bir kez daha aklı selime davet ederek, adada adil ve kalıcı bir çözüm bulunması için Türk tarafının müzakere masasında ortaya koyduğu samimi ve yapıcı çabaya ortak olmaya çağırdı.

Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
Özgürgün, Rum Lideri eleştirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans