Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Töre, Eylem gerektirecek bir durum yok
17 Şubat 2011 Perşembe Saat 15:20

Töre, Eylem gerektirecek bir durum yok

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Zorlu Töre, Hayvancılar Birliği’nin bugün Lefkoşa’da yaptığı eylemi “siyasi” olarak niteledi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Zorlu Töre ise eleştirileri yanıtlamak üzere yaptığı konuşmada, hayvancılığın zor olduğunu ve değişen  koşullardan dolayı bazı sıkıntılar yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu ancak hükümetin elinden gelen desteği sağlamaya çalıştığını söyledi.

Töre, hayvancılığın CTP zamanında yok olduğunu ve birçok hayvancının üretimden vazgeçtiğini kaydetti.

Doğrudan Gelir Desteği konusunda bazı hatalar olduğunun doğru olduğunu ve bunu gidermek için yeni tespit çalışması başlattıklarını söyleyen Töre, haksız yere para alanlar varsa, bunların tespit edilip geri alınması yönünde girişimlerde bulunduklarını belirtti.

Zorlu Töre, hayvancılıkta sokağa dökülüp, eylem yapmayı gerektirecek bir sorun olmadığını söyledi. Hayvancıların siyasi eylem yapmak için bir karar aldığını ve uyguladığını kaydeden  Töre, isteklerinin yüzde yüz karşılanmasını isteyen Naimoğulları ve arkadaşlarının “tam bir faşist duruş sergilediğini” ifade etti.

Hükümetin ve bakanlığın elindeki imkanları üreticinin lehine kullanmadığı yönündeki suçlamaların doğru olmadığını kaydeden Töre, arpa fiyatlarının artmasına bağlı olarak süt fiyatlarını artırmak yerine hayvan başına prim verme çalışması başlatmayı tercih ettiklerini söyledi.

Töre, tarım sektöründe çok ciddi gelişmeler yaşandığını kaydetti.

Yeniden söz alan CTP Milletvekili Önder Sennaroğlu, eylemin siyasi olduğu yönündeki sözlerin doğru olmadığını, eyleme katılanların büyük çoğunluğunun UBP sempatizanı olduğunu iddia etti.

Bu haber toplam 1853 defa okunmuştur
Töre, Eylem gerektirecek bir durum yok Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans