Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTSO hükümeti göreve çağırdı
16 Mayıs 2012 Çarşamba Saat 11:35

KTSO hükümeti göreve çağırdı

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), Lefkoşa sanayi bölgesinde ve Taşkınköy’de yaşanan selle ilgili hükümeti göreve çağırdı.


Oda, sellere sebebiyet veren dere yatağının düzeltilmesi ve kanal oluşturulması için gerekli projelendirme, istimlak ve kaynak gibi ihtiyaçların tespit edilmesini istedi.


KTSO Genel Sekreteri Doğa Dönmezer konuyla ilgili açıklamasında, geçen hafta sanayi bölgesinde ve Taşkınköy’de sele yol açan suyun Yakın Doğu Üniversitesi yakınlarından, kuzeyden gelen derenin taşmasından kaynaklandığını belirterek, sellere neden olan bu dere yatağının düzeltilmesi gerektiğini belirtti.


Dönmezere, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın yetkisi dahilinde olan söz konusu bölgenin tapu yapısının gözden geçirilmesi gerektiğine işaret ederek, şöyle devam etti:


“Seli engelleyecek çalışmaların defalarca yapılmasını talep ettiğimiz halde, her zaman olduğu gibi bürokrasinin ve umursamazlığın çarkları altında çözüm önerilerinin ezildiğine tanık olmaktayız.

Bir ülkenin başkentinin en önemli bölgelerinin her yoğun yağışlar altında lağım sularıyla karışık sular altından kalmasına daha fazla tahammül edilmesi mümkün değildir.”

Bu haber toplam 12370 defa okunmuştur
KTSO hükümeti göreve çağırdı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans