Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pankarla bizi Anavatandan koparamazlar
23 Şubat 2011 Çarşamba Saat 17:47

Pankarla bizi Anavatandan koparamazlar

Gösterilerde kullanılan birkaç pankart ile bizi Anavatandan koparamazlar. Nasıl su insan için hayatiyse Anavatan da bizim için öyle hayati bir değere sahip dedi.

Ünverdi ve beraberindeki parlamento heyeti, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Haluk Özdalga ve Türkiye-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Zekeriya Aslan ile görüştü.

Özdalga, TBMM Araştırma Komisyonu Toplantı Salonundaki görüşmede, heyeti parlamentoda görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Heyetin ziyaretini çevre konularına verilen önemin göstergesi olarak algıladıklarını belirten Özdalga, ellerinden gelen yardımı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Ünverdi ise, gelecek haftalarda çevre yasasının gündeme geleceğini ifade ederek, bu konuda fikir alışverişinde bulunmak istediklerini belirtti.

Görüşmede hazır bulunan CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış da, Kuzey Kıbrıs’ta en büyük problemin su olduğunu söyledi.

Barış Suyu Projesi’nin önemine dikkat çeken Barış, projenin hayata geçmesi halinde Rum tarafının karşısında bir adım önde olunacağını kaydetti.

Konuk heyet, daha sonra Türkiye - KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Zekeriya Aslan ile Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.

Aslan, KKTC'nin çoğulcu demokratik yapısıyla örnek bir ülke olduğunu belirterek, bu durumun Türkiye için övünç ve gurur kaynağı olduğunu söyledi.

KKTC'nin, halkının gösterdiği birlik ve beraberlikle bugünlere geldiğini ifade eden Aslan, şöyle dedi:

''Ancak, 28 Ocak’ta yapılan gösteriler nedeniyle iki ülke arasındaki ilişkilerin arzu edilmeyen bir noktaya taşınması bizi üzdü. 2 Mart’ta da bu şekilde bir gösteri yapılacağı duyumunu aldık. Aynı şeylerin yaşanmaması ve ilişkilerin daha da gerginleşmemesi için tedbir alınır.''

Cumhuriyeti Meclisi Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi Başkanı Şerife Ünverdi ise, Kıbrıs Türk halkının Anavatan'ın desteğiyle özgürlüğüne kavuştuğunu ifade etti.

Kıbrıs Türk halkının Anavatan'ın öneminin farkında olduğunu ifade eden Ünverdi, ''Bu bir menfaat değil kardeşlik ilişkisidir. O gösterilerde kullanılan birkaç pankart ile bizi Anavatan'dan koparamazlar. Bunlar çok küçük bir gruptur. Bizler, Rumların hakimiyetçi zihniyetiyle Anavatanımızın desteğiyle mücadele edeceğiz. Nasıl su insan için hayatiyse Anavatan da bizim için öyle hayati bir değere sahip'' dedi.

Konuk heyette yer alan bazı milletvekilleri de mitingde yaşananlardan duydukları rahatsızlıkları dile getirdi.

Cumhuriyet Meclisi heyeti, görüşmenin ardından TBMM binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi daha sonra Zekeriya Aslan’ın heyet onuruna TBMM’de verdiği yemeğe geçildi.

Cumhuriyet Meclisi heyeti TBMM’yi ziyareti öncesinde, KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı’yı ziyaret etti.

Bu haber toplam 1766 defa okunmuştur
Pankarla bizi Anavatandan koparamazlar Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans