Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atlasjet ten engelli çocuklara ücretsiz bilet
08 Mart 2011 Salı Saat 19:48

Atlasjet ten engelli çocuklara ücretsiz bilet

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Atlasjet Havayolları, engelli öğrencilere Türkiye’ye ücretsiz uçuş imkanı için protokol imzaladı.

Bakanlıktaki törende protokola Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Atlasjet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy imza koydu.

1 Nisan 2011 ile 1 Nisan 2012 tarihleri arasında geçerli olacak protokola göre, Atlasjet, bakanlığa bağlı okullarda eğitim-öğretim gören engelli öğrencilere sportif, kültürel, eğitim ve sağlık amaçlı TC ile KKTC uçuş noktalarında ücretsiz bilet sağlayacak.

Atlasjet, engelli öğrencilere bu hizmeti cuma, pazar ve özel günler dışında kalan günlerde  verecek.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Atlasjet ile yapılan görüşmeler sonucu sağlanan mutabakatın protokola dönüştürüldüğünü söyledi.

Atlasjet’in 1 Nisan 2011 ile 1 Nisan 2012 arasında engelli çocuklara sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz olarak bilet sağlayacağını belirten Çavuşoğlu, şirket yetkililerine teşekkür etti.

ERSOY

Atlasjet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy da, Atlasjet’in Kıbrıs uçuşlarını 6 yıldır sürdürmekte olduğunu belirtti.

Kendisinin aynı zamanda KKTC vatandaşı olduğunu ve bunun Atlasjet’i Kıbrıs’a mal eden bir özellik olduğunu kaydeden Ersoy, ancak Atlasjet’i Kıbrıs’a mal eden en büyük farklılıklarının KTHY’nin uçuşları durduğunda yaklaşık yüzbine yakın biletli yolcusunu Atlasjet’in ücretsiz olarak taşıması olduğunu ifade etti.

ETS Tur’un TC’den KKTC’ye en fazla turist yollayan acente olduğunu da belirten Ersoy, KKTC’ye otelcilik alanında da  yatırımı yaptıklarını kaydetti.

Engelli vatandaşlar için Sağlık ve Eğitim bakanlıklarına toplam 70 tekerlakli sandalye bağışında bulunduklarını hatırlatan Ersoy, Türkiye’de de birçok alanda sosyal sorumluluk projesi yaptıklarını belirterek bunları anlattı.

Bu haber toplam 11071 defa okunmuştur
Atlasjet ten engelli çocuklara ücretsiz bilet Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans