Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışma Bakanı Tokel, Dev-İş ile görüştü
09 Mart 2011 Çarşamba Saat 13:09

Çalışma Bakanı Tokel, Dev-İş ile görüştü

Hükümet, Sosyal Sigortalar Sistemi’nin sürdürülebilir bir yapıya kavuşturma yönünde adım atmaya hazırlanıyor.

Bu çerçevede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel Sosyal Sigortalar Sistemi konusunda düşünülen değişikliklerle ilgili görüşlerini almak için sendika ve örgütlere ziyaretler başlattı.

Bakan Tokel Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu DEV-İŞ’i ziyaret etti.

Bakan Tokel, ziyarette Sosyal Sigortalar Sisteminin mevcut şekliyle sürdürmenin mümkün olmadığına dikkati çekerek, bazı tedbirler acilen alınmazsa, sosyal güvenlik sistemini daha kötü şartların bekleyeceğini söyledi.

Tokel, Bakanlar Kurulu’nun Sosyal Sigortalar konusunda çok kısa süre içerisinde ciddi değişiklikler gerektiğine dair görüş birliğinde olduğunu da açıkladı.

Sosyal Sigortalar Sistemiyle ilgili düşünülen yasal tedbirlerle ilgili olarak DEV-İŞ’in görüşlerini almak istediklerini belirten Tokel, ilgili diğer sendika ve sivil toplum örgütlerini de ziyaret edeceğini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Tokel, sosyal sigortalarla ilgili yasal tedbirlerin bu ay veya gelecek ay içerisinde alınabileceğini kaydetti.

DEV-İŞ Başkanı Mehmet Seyis ise, ekonomik paket geri çekilmeden hiçbir yasa çalışmasına dahil olmayacaklarını ifade etti.

Sosyal Sigortaların düştüğü durumdan çalışanların sorumlu olmadığını savunan Seyis, sosyal sigortalarla ilgili yasa tasarısına hayır dediklerini anımsattı.

Bu haber toplam 1705 defa okunmuştur
Çalışma Bakanı Tokel, Dev-İş ile görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans