Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rumlar Kktc de nufüs sayımı istiyor
11 Mart 2011 Cuma Saat 16:47

Rumlar Kktc de nufüs sayımı istiyor

Rumlar, KKTCdeki T.c. Kökenli Vatandaşların Sayısını Öğrenmek İçin Kuzey Kıbrısta Nüfus Sayımının Yapılmasında Israr Ediyor

Rumlar, KKTC'deki T.C. kökenli vatandaşların sayısını öğrenmek için Kuzey Kıbrıs'ta nüfus sayımının yapılmasında ısrar ediyor

Politis Gazetesi'nin, "Nüfus Sayımında Israr Ediyorlar... Yerleşiklere İlişkin Güvenilir Verilerin Sunulması Gerekli" şeklindeki haberinde, Kıbrıs Rum tarafının, 'yerleşikler' diye adlandırdığı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçek sayısını ortaya koymak için KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'na baskıda bulunulduğunu iddia etti.

Şu anda Kıbrıs Türk tarafında ne kadar TC kökenli insanın çalıştığı ve kaldığına ilişkin verilerin olmadığını ileri süren gazete, "vatandaşlığa alınmış yerleşiklere ilişkin güvenilir verilerin de bulunmadığını" iddia etti.

Gazetede 9 Mart'ta yapılan liderler görüşmesinde bu konunun ele alındığını kaydetti. Görüşmede Rum lider Hristofyas ve Rum Başkanlık Komiseri Yorgos Yakovu'nun, TC kökenlilerin gerçek sayısını bilmezlerse, sayılara ilişkin müzakerede bulunamayacaklarını vurgulayarak Kıbrıs Türk tarafının verileri ortaya koymasında ısrar ettikleri kaydedildi.

Bu haber toplam 13879 defa okunmuştur
Rumlar Kktc de nufüs sayımı istiyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans