Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kocias: "tezlerimizi Bm’Ye Önceden Verdik"
04 Temmuz 2017 Salı Saat 14:20

Kocias: "tezlerimizi Bm’Ye Önceden Verdik"

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Yunanistan’ın Güvenlik ve Garantiler ile ilgili tezlerini, bugünkü toplantının başlamasından önce hazırlayıp BM’ye verdiğini açıkladı.

YUNAN TEZLERİ “KARARLARIN DENETİM VE UYGULAMA MEKANİZMASI, ASKERİN  GİTMESİ VE GARANTİ ANTLAŞMALARININ KALDIRILMASIYLA İLGİLİ”

Lefkoşa, 3 Temmuz 17 : Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Yunanistan’ın Güvenlik ve Garantiler ile ilgili tezlerini, bugünkü toplantının başlamasından önce hazırlayıp BM’ye verdiğini açıkladı.

Rum radyosuna göre Kocias, bu sabahki toplantıya girişinde yaptığı açıklamada BM’ye önceden verildiğini açıkladığı Yunan tezlerinin “kararların denetim ve uygulama mekanizması,  Türk askerinin uzaklaştırılması ve Garanti Antlaşmalarının kaldırılması” ile ilgili olduğunu söyledi.

Bu haftayı “itidal ve dikkat gerektiren bir hafta” diye niteleyen Kocias, “Kimsenin, Kıbrıs’ın, mükemmel değil ama bütün diğerleri gibi normal bir devlete dönüşmesini engelleyebileceğini zannetmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi. 

Bu haber toplam 15963 defa okunmuştur
Kocias: "tezlerimizi Bm’Ye Önceden Verdik" Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans