Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım Bakanı Şahali, Kırmızı Palmiye Böceğiyle Mücadele Gündemiyle Lefke’De Toplantıya Katıldı
19 Ocak 2016 Salı Saat 17:00

Tarım Bakanı Şahali, Kırmızı Palmiye Böceğiyle Mücadele Gündemiyle Lefke’De Toplantıya Katıldı

Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali, bugün, kırmızı palmiye böceğiyle mücadele gündemiyle Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, ilgili kamu kurumları, Lefke Avrupa Üniversitesi yetkilileri ve bölgeden sivil toplum örgütleriy

Lefkoşa, 19 Ocak 16 : Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali, bugün, kırmızı palmiye böceğiyle mücadele gündemiyle Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, ilgili kamu kurumları, Lefke Avrupa Üniversitesi yetkilileri ve bölgeden sivil toplum örgütleriyle Lefke Belediye Binası’nda bir araya geldi.

Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Şahali toplantıda yaptığı konuşmada, hurmanın Lefke açısından hem ürün hem de kültürel simge olarak önemli olduğunu kaydetti.

Şahali, toplantının, kırmızı palmiye böceğiyle mücadelede, mümkün olan en etkin mücadelenin, kamu kurumları, Lefke Belediyesi, Lefke Avrupa Üniversitesi ve gönüllülerin katılımıyla ortaya konulmasını amaçladığını ifade etti.

Her sorun gibi bu sorunun da entegre ve süreklilik arz eden bir mücadeleyi gerektirdiğini kaydeden Şahali, sahip olunan kaynakları seferber etmeyi; eksik kalınan noktalarla ilgili neler yapılabileceğini değerlendirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Şahali, gerek Tarım Dairesi ve Orman Dairesi, gerekse Lefke Belediyesi’nin ortaya koyacağı kaynak ve gönüllülerin ortaya koyacağı çabanın etkili bir sonuca ulaşacağını ümit ettiğini kaydetti.

Bu haber toplam 12270 defa okunmuştur
Tarım Bakanı Şahali, Kırmızı Palmiye Böceğiyle Mücadele Gündemiyle Lefke’De Toplantıya Katıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans