Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ktso Ticaret Heyeti Azerbaycan Temaslarını Tamamladı
20 Ocak 2016 Çarşamba Saat 08:30

Ktso Ticaret Heyeti Azerbaycan Temaslarını Tamamladı

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) organizasyonunda oluşturulan ticari heyetin Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de yaptığı temaslar tamamlandı.

ÇIRALI: “OLDUKÇA VERİMLİ VE UMUT VERİCİ GEÇTİ”

Lefkoşa, 20 Ocak 16 : Kıbrıs Türk Sanayi Odası organizasyonunda oluşturulan ticari heyetin Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de yaptığı temaslar tamamlandı.

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, KTSO Başkanı Ali Çıralı ziyaretin oldukça verimli geçtiğini ve ticaretin başlaması açısından umut verici olduğunu belirtti.

Heyet ziyaretin son gününde, Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Beynelhalk Cemiyeti merkezini, Azerbaycan Sanayi ve Ticaret Odası’nı ve TC Bakü Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Ziyaretlerde konuşan KTSO Başkanı Ali Çıralı, Kuzey Kıbrıs üretimi ve ekonomisi hakkında bilgi verdi.

ÇIRALI: “VERİMLİ VE UMUT VERİCİ”

Başkan Ali Çıralı, ziyaret programının tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada, ilk kez gerçekleştirdikleri bu ziyareti  “oldukça yerinde verilmiş bir karar” olarak değerlendirdi.

Çıralı, “Burada ülkemizdeymiş gibi hissettik. Heyette yer alan iş insanlarının bazıları ilerleyen günlerde somut adımlar atılabilecek iş bağlantısı yapma olanakları buldu. Oldukça verimli ve umut verici bir ziyaret yaptığımıza inanıyorum” diye konuştu.

İlerleyen zaman içerisinde Azerbaycan iş insanlarıyla başlatılan bu diyaloğun daha da güçleneceği inancını belirten Çıralı, “Yaptığımız temaslar ve görüştüğümüz yetkililer atılan bu ilk adımın devamının geleceği sinyallerini vermiştir. Karşılıklı olarak ticaretin başlamaması için hiçbir engel yok” ifadesini kullandı.

Heyette yer alan iş insanlarının ise, ziyaretin kendileri açısından çok verimli geçtiğini söyleyerek, “Alıcı firmalarla görüşme ve iş yeri ziyaretleri yapma olanağı bulduk. Ürün, fiyat ve nakliye konularını görüştük. Çok olumlu izlenimlerle buradan ayrılıyoruz” ifadelerine yer verdiği belirtildi.

KKTC Bakü Temsilcisi Sadettin Topukçu ilk günün akşamı KTSO ticaret heyeti onuruna bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Azeri ve Türkiyeli iş insanları da katıldı.

ZİYARETLER

Oda heyeti ve heyete katılan Sanayi Dairesi Müdürü Baki Akyön temasların son gününde, Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Beynelhalk Cemiyeti merkezini, Azerbaycan Sanayi ve Ticaret Odası’nı ve TC Bakü Büyükelçiliğini ziyaret etti.

TÜSÜAB Başkanı Yavuz Keleş ve bazı yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, Azerbaycan ekonomisi ve cemiyetin faaliyeti hakkında sinevizyon gösterisi yapıldı. Heyet daha sonra Azerbaycan Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek buradaki yetkililerle görüşmeler yaptı.

Heyet son ziyareti, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun’a yaparak görüşmelerini tamamladı.

Heyet daha sonra, “Bakü Sohbet Toplantıları Kulübü”nün düzenlediği ve Bakü’de yaşayan iş insanları ve yöneticilerin hazır bulunduğu aylık yemek toplantısına davetli olarak katıldı.

Toplantıda, Ocak ayı sonunda Bakü’deki görev süresi dolacak olan KKTC Bakü Temsilcisi Sadettin Topukçu’ya da veda edilerek plaket verildi.

Oda Başkanı Ali Çıralı da Topukçu’ya hitaben bir konuşma yaparak, heyetin Bakü temasları için gösterdiği çaba ve emeğe teşekkür edip, ziyaret anısına plaket sundu.

Bu haber toplam 11899 defa okunmuştur
Ktso Ticaret Heyeti Azerbaycan Temaslarını Tamamladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans