Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mor-Der’in 2.Olağan genel kurulu yapıldı
27 Mart 2011 Pazar Saat 12:08

Mor-Der’in 2.Olağan genel kurulu yapıldı

Mormenekşe köyünde ağırlıklı olarak gençlerin sosyal - kültürel ve sportif yönden gelişimine katkı koymak amacıyla 2009 yılında kurulan Mormenekşe Kültür - Sanat ve Spor Derneği (MOR – DER), 2. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı.

Dernekten verilen bilgiye göre, genel kurulda başkanlığa Ümit Emin, Asbaşkanlığa Fahri Türkkan, Genel Sekreterliğe  Ahmet Kayıplar, Mali Sekreterliğe de Sedat İzzigil seçildi.

Disiplin Kurulu’nda ise Nazime Zeden, Arzu Emin, Şengül Tümkan görev alırken, Denetleme Kurulu Saim Aytürk, Neriman Vamık, Selda Kayıplar, Nil Öztemiz’den oluştu.

Genel kurulda konuşan dernek başkanı Ümit Emin, derneğin amaçlarının; ilk günkü gibi canlı olduğunu, halk dansları ve darts faaliyetlerinin devam ettiğini, diğer konularda da etkinlik düzenleyerek gençlerin boş zamanlarını değerlendirmeleri, gelişimlerine katkı koymayı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulmalarının öncü hedefleri arasında olmaya devam ettiğini söyledi.

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi veren Emin, kültürün korunarak yeni nesillere aktarılması ve özellikle köydeki birlik ve beraberlik duygusunun pekişmesi için önemli bir gelişim kaydedildiğini vurguladı.

Emin, geçen yıl başarılı bir şekilde yapılan ve beğeni toplayan “Çocuk Oyunları” etkinliği ve şiir gecesinin bu yıl da tekrarlanacağını, yeni dönemde büyük bir festivale katılım konusunun da gündemde olduğunu bildirdi.

Bu haber toplam 1715 defa okunmuştur
Mor-Der’in 2.Olağan genel kurulu yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans