Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTAMS ve KAMU-SEN Eylem Yapacak
05 Nisan 2011 Salı Saat 12:19

KTAMS ve KAMU-SEN Eylem Yapacak

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), 7 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de Cumhuriyete Meclisi önünde oturma eylemi yapma kararı aldı.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), 7 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de Cumhuriyete Meclisi önünde oturma eylemi yapma kararı aldı.

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş ile KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan yaptıkları ortak açıklamada, tüm halkı Meclis önünde gerçekleştirecekleri eyleme katılmaya çağırdı.

Yapılan ortak açıklamaya göre 7 Nisan Perşembe günü her iki sendikanın da örgütlü bulunduğu tüm işyerlerinde; Lefkoşa ve Girne’de 10.00- 13.00, Mağusa ve Güzelyurt’ta ise 09.00-13.00 saatleri arasında eylem gerçekleştirilecek.

Eyleme katılacaklar için Mağusa ve Güzelyurt’tan sabah saat 09.15’te, Girne’den ise 10.15’te otobüs kaldırılacak.

Saat 10.30’da eski Peyak önünde kortejlerini oluşturacak iki sendika buradan Meclis’e yürüyecek.

“Hükümetin eşel-mobili kaldırdığı; KTHY çalışanlarını açlığa, işsizliğe ve bunalıma mahkûm ettiği; 2011’den itibaren kamuda işe başlama maaşını brüt 1500 TL’ye indirdiği, halen çalışanların ve emeklilerin maaşlarının da dondurduğu” ileri sürülen ortak açıklamada, “Anayasaya aykırı olduğunu bildikleri halde, emeklilerin, dulların ve yetimlerin emekli maaşlarından 4 ay boyunca vergi kesmişler ve geri iade etmemişlerdir. Sosyal Sigortalardaki ve İhtiyat Sandığı’ndaki emekçinin birikimi olan trilyonlarca lirayı kullanarak, her iki kurumu da batırma noktasına getirmişlerdir. Esnafı, köylüyü, çiftçiyi, hayvancıyı, sanayiciyi, turizmciyi, narenciye üreticisini kısacası halkımızı bitirme noktasına getirmişlerdir” görüşüne yer verildi.

“28 Ocak ve 2 Mart tarihlerinde yapılan mitinglere katılan on binlerce kişinin paydası olan kontrolsüz nüfusun halka yüklediği ekonomik sosyal ve kültürel olumsuzluklara son verilmesi; ekonomik paketin geri alınarak, toplumsal uzlaşıyla, ‘kamusal fedakârlık’ değil ‘toplumsal fedakârlık’ üzerinde çalışılması; Güvenlik Kuvvetleri, Merkez Bankası, Sivil Savunma gibi kurumların başında Kıbrıslı Türklerin olması” gibi taleplerin, 7 Nisan’da “yeniden haykırılması için” eylemin gerçekleştirileceği ifade edilen ortak açıklamada, “Tüm KAMU-SEN ve KTAMS üyeleri ile yukarıdaki ortak paydaları savunan halkımızı 7 Nisan perşembe günü saat 11.00’da meclis önünde yapacağımız oturma eylemine davet ediyoruz” denildi.

Bu haber toplam 13510 defa okunmuştur
KTAMS ve KAMU-SEN Eylem Yapacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans