Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜ de Turizm Günleri
11 Nisan 2011 Pazartesi Saat 13:53

DAÜ de Turizm Günleri

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu, “Turizm Günleri” düzenliyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu, “Turizm Günleri” düzenliyor.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 19, 21 ve 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek Turizm Günleri’nde kültür, rekreasyon ve çevre temalı etkinlikler gerçekleştirilecek.

DAÜ Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Altınay, yaptığı açıklamada, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Turizm Günleri’nde çok kültürlü bir yapı içinde öğrencilerin bir araya gelmesini sağlayarak, sosyalleşmelerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurguladı.

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu bünyesinde 28 farklı ülkeden öğrenci bulunduğunu kaydeden Altınay, sınıf içerisinde bir araya gelen farklı kültürlerin sosyal ortamda da bir araya gelerek kültürel etkileşimi sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Öğrencilerin yöresel kıyafetler, danslar ve yiyeceklerle kendi kültürlerini tanıtma fırsatı yakalayacaklarını belirten Altınay, otellerden bir kısmının da stant açacağını belirtti.

Etkinliklerde her günün ayrı bir temayı temsil edeceğini kaydeden Altınay, bu tür etkinliklerin sosyal ve kültürel açıdan da öğrencilerin gelişmesi açısından büyük önem taşıdığını aktardı.

Bu haber toplam 14393 defa okunmuştur
DAÜ de Turizm Günleri Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans