Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ada Lions Kulübünden Hastane yardımı
14 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 17:04

Ada Lions Kulübünden Hastane yardımı

Ada Lions Kulübü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Diyaliz Bölümü’ne katkı amaçlı etkinlik düzenledi.

Girne Mercure Otel’de yer alan etkinliğe Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük de katılarak bir konuşma yaptı.

Etkinliğe Gülin Küçük yanında Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un eşi Pınar Atun, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun eşi Emine Amcaoğlu, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun eşi Emine Çauvuşoğlu ile UBP Kadın Kolları Başkanı Süreyya Gürses de katıldı.

KÜÇÜK

Gülin Küçük konuşmasında, Ada Lions’un anlamlı ve yardımsever bir anlayışla düzenlediği etkinliğe katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Tüm dünyada örgütlü bulunan ve yaşadıkları toplumlara hizmeti ve yardımı bir görev olarak ilke edinen Lionslar’ın, KKTC’de de etkin olarak faaliyetler yapmakta ve birçok yardım faaliyetine öncülük etmekte olduğuna işaret eden Küçük, Ada Lions Kulübü’nün dinamik ve aktif yapısıyla böylesi bir bilinçle hareket ederek, ülkede daha birçok çalışmaya katkı koyup, toplumsal duyarlılıkla hizmetlerini artırarak devam ettireceklerini düşündüğünü kaydetti.

Bugün 5 kıtaya yayılmış Lions kulüplerinin örgütlenmesi evrensel boyutta olmasına rağmen, ülkedeki sosyal konulara gösterdikleri duyarlılıkla toplumsal bir sorumluluk sergilemekte olduklarını ifade eden Gülin Küçük, “Bugün bu etkinlik de bu duyarlılığın bir yansımasıdır” dedi.

EĞİTİM VE SAĞLIK ÖNEMLİ

Ülkede iki konuda yapılan yardımlar ve katkıların, birebir insanımıza yapılmakta ve sağlıklı toplumların alt yapısını oluşturmakta olduğunu belirten Küçük, “Bunlardan biri eğitim, diğeri de sağlıktır” diye konuştu, şunları ifade etti:

“Hiçbir karşılık beklenmeden ve daha çok eğitim ve sağlık alanında yaptıkları katkılarla sağlıklı toplumun harcına katkı koyan Lionsların, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde hastanelerimizin çeşitli bölümlerine son dönemde önemli katkıları olmuştur.

Her şeyi hükümetlerden beklemek doğru ve sorumlu bir düşünce tarzı değildir. Bireyler de, kurum ve kuruluşlar da, sivil toplum örgütleri de kendi çalışmalarından elde edecekleri katkıları yaşadıkları toplumlara kanalize edebilmeli, bu hizmeti verebilmelidirler.

Yaşadığı topluma karşı duyduğu sorumlulukla bunu yapmalı ve bugün yapılan yardımla alınacak olanların bir gün kendi ihtiyaçlarımız için de gerekebileceği düşüncesiyle hareket ederek yardımlarda cömert olmalıyız.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Diyaliz Bölümü’ne katkı amaçlı bu etkinlik, artan ve yaygınlaşan böbrek rahatsızlıklarına yönelik küçük bir adımdır. Çeşitli sebeplerden ortaya çıkan böbrek yetmezliği bir ömür boyu tedavi gerektirmektedir. Sizin başlatacağınız bu adımla, bu bölüme katkıların artarak devam etmesini de dilerim.

Ülkemiz için, insanımız için oldukça yararlı işlere imza atarak, faaliyetler yürüten Lions kulüplerine ve tabii ki bugün burada bizleri bir araya getiren başta başkan Zerrin Üstel olmak üzere Ada Lions Kulübü’nün değerli üyelerine çalışmalarında başarılar diler, bu güzel ve anlamlı etkinliğe katkı koyanlara da çalışmaları nedeniyle teşekkürlerimi sunmak isterim.”

ÜSTEL

Ada Lions Kulübü Başkanı Zerrin Üstel de konuşmasında, etkinliği Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Diyaliz Bölümü’ne katkıda bulunmak amacıyla düzenlediklerini bildirdi.

Amaçlarının; etkinlikten elde edilecek gelirle hastanenin Diyaliz Bölümü’ne doppler cihazı almak olduğunu kaydeden Üstel, yardımlarının süreceğini vurguladı.

Bu haber toplam 11048 defa okunmuştur
Ada Lions Kulübünden Hastane yardımı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans