Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“dünya Ellerimde” Projesinin Kktc’deki Tanıtım Etkinliği Bugün Gerçekleşecek
08 Şubat 2018 Perşembe Saat 11:55

“dünya Ellerimde” Projesinin Kktc’deki Tanıtım Etkinliği Bugün Gerçekleşecek

Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu uhdesinde hazırlanan, 9 ülkeyi kapsayan ve ülkelerin kendi işaret dillerinde interaktif işaret dili eğitimi vermesini sağlayan “Dünya Ellerimde” projesi, KKTC’de de hayat buluyor. Türk i

Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu uhdesinde hazırlanan, 9 ülkeyi kapsayan ve ülkelerin kendi işaret dillerinde interaktif işaret dili eğitimi vermesini sağlayan “Dünya Ellerimde” projesi, KKTC’de de hayat buluyor.

Türk işaret dili eğitim videolarını kullanıcılara ulaştırma ve engelsiz bir toplum oluşturma hedefiyle hazırlanan projenin, KKTC’deki çözüm ortağı Kıbrıs İşitme – Konuşma Engelliler Vakfı olacak.
“Dünya Ellerimde” projesinin KKTC’deki tanıtım etkinliği ve basın toplantısı bugün saat 17.00’de Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan KİKEV Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Tümer, Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu ile Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı arasında “Dünya Ellerimde” projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandığını kaydetti.

İmzalanan protokol gereğince “Dünya Ellerimde” projesinin BUGÜNDEN itibaren KKTC’de uygulanacağını belirten Tümer, “Ülkemizde geçerliliği olan ulusal işaret dilini öğreterek, işitme engelli bireyleri anlayarak hayatı onlar için daha yaşanabilir hale getirmeyi, katılımcılarımızın kamu ve özel sektörde istihdam şansını arttıracak şekilde meslek edinmesini amaçlıyoruz” dedi.

Proje kapsamında hazırlanan işaret dili eğitimi videolarına www.dunyaellerimde.org – www.dieef.com sitelerinden ulaşabileceğini belirten Tümer, projenin yaygınlaştırılması için KOSGEB ile ortak çalışma zemini oluşturulduğunu, EBA Software Sistemi’nin projenin çözüm ortağı olacağını söyledi.“Amacımız ana dilimiz olan Türk işaret dili eğitim videolarını Türkiye’de ve KKTC’de yaşayan kullanıcılara ulaştırarak engelsiz bir toplum oluşturmak” diyen Tümer, şu dileklerde bulundu:
“Unutmayalım ki hepimiz potansiyel birer engelli adayıyız. Projenin nihai hedefi engelsiz bir dünya oluşturmak için samimi ve sürdürülebilir bir çaba ortaya koymaktır. Bu projenin gerek işitme engelliler için gerek diğer engelli gruplar için cesaret veren yeni bir başlangıç olmasını temenni ediyoruz.”

Bu haber toplam 16067 defa okunmuştur
“dünya Ellerimde” Projesinin Kktc’deki Tanıtım Etkinliği Bugün Gerçekleşecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans