Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yabancı dil eğitiminde İrlanda
18 Ocak 2018 Perşembe Saat 13:29

Yabancı dil eğitiminde İrlanda

Dil kursları, dil okulları veya eğitim kurumları… Her bir alan kendine göre bazı özelliklere sahip olup yabancı dil eğitimi veren alanlardır.

Eğitim, her anlamda ve her açıdan incelenmesi gereken bir alan olup eğitim alınmak istenen alanda tercih yapılırken belli bazı kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekir.  Günümüzde yabancı dil eğitimine olan rağbet her geçen gün artıyor. Bunun nedeni başta finans alanlarının veya iş sektörlerinin yabancı dil bilen personellere öncelik vermesi, eğitim hayatında yabancı dillerin büyük önem taşımaları ve buna ek olarak kültürel ve sosyal alanda daha ileri düzeyde olabilmek için de yine yabancı bir veya birkaç dil bilmenin gerekli olmasıdır. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, farklı ülkeleri değerlendirerek tercihlerini yapabilmektedirler. Tabi ki bunu da kendilerine sunulan haklar ve alternatif seçenekler dahilinde değerlendirirler. Günümüzde en çok rağbet görmeye başlayan ülkelerden biri haline gelen İrlanda, hem eğitim kalitesi açısından hem de sosyal haklar açısından diğer ülkelere göre daha iyidir. 25 haftayı aşkın eğitim alan öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izninin verilmesi, konaklama seçeneklerinde alternatiflerin bulunması ve yaşam koşulları bakımından diğer ülkelere göre daha fazla seçeneğe sahip olması İrlanda dil okulları ile yabancı dil öğrenmek isteyenlerin sayısını arttırmaya yetiyor.

Avantajlı yönleriyle İrlanda

Kuzey Avrupa’da yer alan İrlanda; sosyolojik, siyasi ve teknoloji alanında kendinden söz ettirmeyi başaran bir ülkedir. Özellikle de Avrupa’nın teknoloji merkezi konumunda olması, birçok teknoloji firmasının burada yer almasını etkilemektedir. Bu etkenler ve daha fazlası, burada eğitim almayı cazip hale getirmektedir. İrlanda dil okulları aynı zamanda kontrol edilen yerler olmakla birlikte sürekli olarak denetim altında tutulmaktadır bu sayede öğrencilere verilmesi gereken haklar net şekilde veriliyor ve eğitimlerin belli bir kalite ölçüsünde olması sağlanıyor. MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenen ve onaylanan İrlanda dil okulları mezun ettiği öğrencilerine beklentilerinin çok daha üzerinde imkanlar tanımaktadır. İş alanında, sosyal alanda ve diğer alanlarda İngilizce ile başarmak isteyen öğrenciler, okulların sunmuş oldukları eğitim politikası sayesinde çok daha başarılı yerlere gelebiliyorlar. Bir diğer avantaj olarak program çokluğu değerlendirilebilir. Temel İngilizce, iş İngilizcesi, mesleki İngilizce, akademik İngilizce gibi eğitim programlarının yer aldığı İrlanda’da, yaz kampları ve 18 yaş altı çocuklar için de sunulan eğitim programları bulunmaktadır. Yani her yaştan kişi burada rahatlıkla dil öğrenebilmektedir bu da yine ülkenin avantajları arasında değerlendirilmesi gereken önemli hususların başında geliyor. Son zamanlarda çok fazlasıyla kendinden söz ettiren ülke okulları, mezun ettiği öğrencilerin olumlu yorumları sayesinde daha fazla rağbet görmeye başladı. Siz de İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz tercihleriniz arasında İrlanda’yı mutlaka alın.

Okul seçimi nasıl yapılır?

İrlanda veya diğer ülkelerde dil eğitimi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında okul seçimi gelir. Okul seçerken bazı kriterlere dikkat edilerek tercih yapılırsa kesinlikle başarı seviyesi daha yüksek olabilir. Mesela fiyatlar, eğitim kalitesi, sunulan olanaklar vs. bu konular hakkında bilgi sahibi olan kişilerden veya kurumlardan destek alınarak daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir. İrlanda dil okulları konusunda uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan danışmanlarımızdan bilgi edinerek tercihlerinizi yapabilir, en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.bogaziciedu.com/irlanda-dil-okullari/

Bu haber toplam 12562 defa okunmuştur
Yabancı dil eğitiminde İrlanda Haberi

YORUMLAR
hüseyin
kttc çok güzel. ek olarak güney kıbrısta eğitim görmek isteyen kişiler schengen vizesi almak zorunda.
26 Ocak 2018 Cuma Saat 06:17

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans