Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğana Tepki Gösteren Gazeteler
06 Şubat 2011 Pazar Saat 12:40

Erdoğana Tepki Gösteren Gazeteler

Tc Başbakan Erdoğanın KKTCde açılan pankartlara tepki göstermesinin ardından KKTC gazeteleri Başbakanı manşetlere taşıdı

Başbakan Erdoğan’ın KKTC’de 28 Ocak’ta düzenlenen mitingde açılan pankartlarla ilgili olarak “Türkiye buradan çek git, diyor. Sen kimsin be adam” yönündeki sözleri KKTC medyasında geniş yankı buldu. Gazeteler Erdoğan’ı manşetlere taşıdı.

SEN KİMSİN BE ADAM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Ocak’ta KKTC’de yapılan mitingi eleştirmesi ve “Türkiye buradan çek git, diyor. Sen kimsin be adam” yönündeki sözleri KKTC medyasının çok sert tepkisine neden oldu. Erdoğan’ın açıklamalarını manşetlere çeken KKTC medyası, “Sen kimsin be adam?” başlıklarını kullandı.

Başbakan Erdoğan’ın “yanlış bilgilerle, Kıbrıs Türk halkını aşağıladığını” ileri süren KKTC medyası, “Erdoğan istiyorsa, KKTC’yi vilayet yapsın, vali atasın” yorumlarına yer verdi. Kıbrıs basınında çıkan başlıklar ise şöyle oldu:

KIBRIS: Ankara’da hesap soracak, başlığını attı. Gazete, “Erdoğan Kıbrıslı Türklere çok ağır eleştirilerde bulundu” dedi. Gazetenin yazarlarından Ahmet Tolgay, “Bu günleri de mi görecektik? Provokasyonlar Kıbrıslı-Türkiyeli sürtüşmesini doruk noktasına çıkaracak” diye yazdı.
KIBRISLI: Erdoğan’a “Sen kimsin be adam” diye tepki gösteren gazete, “Erdoğan mitingde yer alan küçük bir grubu ciddiye alıp tüm Kıbrıslı Türklere mal etti” ifadelerini kullandı. Gazetenin Başyazarı Doğan Harman, “Erdoğan zaten sömürgeci gibi konuşmaya başladı. Kukla hükümete, Cumhurbaşkanına ihtiyacımız yok. KKTC denen devlet Türkiye’ye lav edilsin. Kıbrıs’a vali atansın, burası modern sömürge olsun” dedi.
AFRİKA: “Erdoğan sen kimsin be adam” diye soruyor, biz de ona soruyoruz” spotlarıyla haberi “Ya sen kimsin” diye manşete çekti. Gazete, “Tıpkı Cemil Çiçek gibi Tayyip Erdoğan da bize Rumculuk bastı” dedi. Gazetenin başyazarı Sener Levent ise “Sen kimsin. Bu topraklar benim. Tapusu sende değil” dedi.

YENİDÜZEN: Kıbrıs ağzıyla, “Yetti artik, haçana bir” manşetini attı. (Yani daha ne kadar laf edeceksiniz). Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Cenk Mutluyakalı da, “Asıl siz kimsiniz?” başlıklı yazısında, “Şehidim var, gazim var söylemi. İyi de Kıbrıslı Türkler daha az mı acı çekti, can verdi?” diye sordu. Ayrıca, Mutluyakalı kösesinde notlar bölümünde, “Atma recep!” ifadesine yer verdi.
HAVADİS: “Deprem” baslığını kullanan gazete, “Erdoğan’ın sözleri ülkeye bomba gibi düştü” dedi. Başyazı da yayımlayan gazete, “Açıklamalar için düzeltmeye ve özre muhtaçtır” ifadelerini kullandı. Başyazar Hasan Hastürer de “Erdoğan, Kıbrıs Türkünden özür dilemelidir” dedi.
VOLKAN: Oyuna gelmeyelim.
HALKIN SESİ: Erdoğan Kıbrıs Türkünü üzdü.
BAKIŞ: Ne Rumcuyuz ne de besleme
ORTAM: Yakışıksız ve çirkin

HALKIMIZI ÜZDÜ

Eroğlu: Maaşım 8 bin ile 9 bin arasında KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da sessizliğini bozdu ve “Kullanılan ifadeler on yıllardır varoluş mücadelesi veren halkımızı üzmüştür” dedi.

BAZI SLOGANLAR SINIRI AŞTI

Mitingde yapılan gösterilerin hak arama sınırlarını aştığına işaret eden Eroğlu, “Bazı davranışlar, açılan pankartlar ve atılan bazı sloganlar hak arama ve uygar davranış sınırlarını aşmıştır. Hakarete varan boyutlara ulaşmıştır” dedi. Eroğlu açıklamasında, yapılan eylemler karşısında Türkiye yetkililerinin haklı bazı tepkiler verdiğini belirterek, “Ancak verilen tepkilerin bazılarının yanlış ve eksik bilgilendirmeden kaynaklandığı açıktır” ifadelerini kullandı. Eroğlu, ayrıca miting öncesinde Erdoğan’a da bir mektup yazarak, endişe ve düşüncelerini aktardığını kaydetti. Eroğlu önceki akşam katıldığı bir etkinlikte “Maaşımı soran olursa, maaşım 8 bin 500 ile 9 bin arasında gider gelir” dedi. Rum basını yazdı Erdoğan’ın açıklamaları Rum basınında da şu başlıklarla yer aldı:

RUM POLİTİS gazetesi: Yeni Mübarek
FİLELEFTHEROS: İşgal altındaki bölgelerde çatışmalara ramak kala

Bu haber toplam 12094 defa okunmuştur
Erdoğana Tepki Gösteren Gazeteler Haberi

YORUMLAR
Salahi Bozkurt
Durumun Özeti
Arkadaşlar,olaylar tamamen provakasyonlardan ibarettir,Biz Kıbrısın gerçek Türkleri,savaşı yaşamış,görmüş,bilmiş olanlarımız Türkiyemize herzaman sadıktır.Bizler Türkiyeden lüks içerisinde kendi paraları ile yaşayan azınlık olarak biliniriz ama keşke gelip görseler.Bizim sorunumuz Türkiye ile değil, Türkiyenin iyi niyetini bizeAktaramayan başarısız Hükümetlerimiz ve politikaları ile Ve Türkiyede bilinsinki,o pankartları açanlara bizde itimat etmediği
11 Şubat 2011 Cuma Saat 08:12
mutlu yıldız
anlamsız
kıbrıs vatandaşlarının grev yapmaları normal ama türkiye düşmanlığı ne oluyo anlayamadım ben kıbrısta bi dönem yaşadım kıbrıstaki yaşam standardı türkiyekinden çok daha iyi kıbrıs ben nankörlük olarak görüyorum türkiye düşmanlığı yapanları bence bugünlerinin kıymetini herkes bilmeli bizgerçek dostuz
07 Şubat 2011 Pazartesi Saat 15:45
erhan
:)
Türkiye cumhuriyetinden yazıyorum, kısaca Türkiye cumhuriyeti ama biraz daha açarsak Ana Vatan ( bağrına basan ) siyasilerin ne düşündüğü ilgilendirmeden sadece ana gibi bağrını açan Türkiye cumhuriyeti halkı , verilen canlar, dökülen göz yaşı,74 karartma geceleri, şehitlerimiz, sonrası sizleri ayakta ve başı dik tutmak için gösterilen çabalar, ve bu gün çok üzücü,her şeyinize eyvallah olsun, sizinde 73 milyonu temsil eden başbakana saygınız olsun ( gıya
07 Şubat 2011 Pazartesi Saat 01:43

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans