Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankara Devlet Tiyatrosu Kktc ye geliyor
07 Şubat 2011 Pazartesi Saat 11:58

Ankara Devlet Tiyatrosu Kktc ye geliyor

Ankara Devlet Tiyatroları Oyunlarından, Hakan Çimenserin Yönettiği Uçurtmanın Kuyruğu Adlı Oyun 25, 26 Şubat Tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk CumhuriyetindeTemsil Edilecek

Ankara Devlet Tiyatroları Oyunlarından, Behiç Ak'ın yazdığı, Serhat Nalbantoğlu'nun yönettiği "Tek Kişilik Şehir" 14, 15 Şubat tarihlerinde Tataristan'da, Savaş Dinçel'in yazdığı, Hakan Çimenser'in yönettiği "Uçurtmanın Kuyruğu" adlı Oyun 25, 26 Şubat tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde(KKTC) temsil edilecek.

V.İ. Kaçalov Kazan Akademik Rus Büyük Drama Tiyatrosu'nun davetlisi olarak Tataristan'a gidecek olan Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı "Tek Kişilik Şehir" Oyun grubu, temsillerini Kazan Drama Tiyatrosu Sahnesi'nde verecek. "En İyi Kadın Oyuncu' ve "En İyi Erkek Oyuncu' dahil pek çok ödülü bulunan Oyunun dekor-giysi tasarımı Işın Mumcu'ya, ışık tasarımı Şükrü Kırımoğlu'na ait. Oyunda Cüneyt Mete, Devrim Yakut, Benian Dönmez, Merve Gül, Melih Duran ve Halit İlker Altan rol alıyor. Girne Belediyesi'nin davetlisi olarak KKTC'ye gidecek olan "Uçurtmanın Kuyruğu" adlı Oyun ise Girne Belediyesi Kültür Merkezi Sahnesi'nde temsil edilecek. Dekor tasarımı Sertel Çetiner'e, giysi tasarımı Nalan Türkoğlu'na, ışık tasarımı Şükrü Kırımoğlu'na, müziği Can Atilla'ya ait Oyunda, Olcay Kavuzlu ve Mithat Erdemli rol alıyor.

Bu haber toplam 15239 defa okunmuştur
Ankara Devlet Tiyatrosu Kktc ye geliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans