Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girne-Lefkoşa arası aydınlatma çalışmaları devam ediyor
08 Şubat 2011 Salı Saat 19:47

Girne-Lefkoşa arası aydınlatma çalışmaları devam ediyor

Başbakan İrsen Küçük ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Lefkoşa-Girne anayolundaki ‘Lefkoşa- Girne Anayolu Aydınlatma Projesi’ çalışmalarını denetledi.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük, yaptığı açıklamada, Lefkoşa-Girne, Girne-Alsancak ve Gazimağusa-İskele anayollarındaki altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, sözkonusu çalışmalar tamamlandığında yolların seyrüsefere daha emniyetli hale geleceğini kaydetti.

Daha güvenli hale gelecek yolların kazaları da azaltacağını belirten Başbakan Küçük, Lefkoşa- Girne Anayolu Aydınlatma Projesinin 1.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacağını söyledi.

Projenin bu yıl Türkiye’de ilan edilen ‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yılı’ olması açısından da önem taşıdığını ifade eden Küçük, devreye girmesiyle ülkenin daha modern bir  görünüm kazanacağını ifade eti.

Başbakan Küçük, projeye katkı koyan TC Büyükelçiliği Yardım Heyetine teşekkürlerini sundu.

SANER

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, ülke geneli yolların standartlarının yükseltilmesi  çerçevesinde 2010  yılında çıkılan ihalelerin devam ettiğini ifade ederek,  projenin; yolların aydınlatılması, refüj ve korkuluk inşasıyla peyzaj çalışmalarını kapsadığını kaydetti.

Ülke  genelindeki bölünmüş yolların yaklaşık 26 kilometrelik  bölümünde aydınlatma bulunduğunu belirten Saner, birkaç ay içinde tamamlanacak projelerle bu  rakama yaklaşık 40 kilometre daha ekleneceğini  dile getirdi.

Gönyeli Çemberi-Girne ve Girne-Alsancak arasını kapsayan 24 kilometrelik güzergahtaki çalışmaların  Mart ayı sonunda tamamlanmasının ardından Gazimağusa-İskele arasındaki 16 kilometrelik bölünmüş yolun  aydınlatılacağını  kaydeden Saner,  40 kilometrelik güzergahı kapsayan 2 projenin Mayıs sonunda tamamlanmış olacağını  kaydetti.

Gönyeli Çemberi-Girne ve Girne-Alsancak arasında gerçekleştirilen projenin, toplam 2 milyon 200 bin TL’ye  mal olacağını da söyleyen Saner, çalışmalara destek olan Başbakan İrsen Küçük’e ve projeye maddi kaynak sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Yardım Heyetine  teşekkür etti.

Bu haber toplam 15181 defa okunmuştur
Girne-Lefkoşa arası aydınlatma çalışmaları devam ediyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans