Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yunanistan sözcüsünden pankart krizi yorumu
11 Şubat 2011 Cuma Saat 01:57

Yunanistan sözcüsünden pankart krizi yorumu

Sözcü, yaptığı basın toplantısında, KKTCde düzenlenen mitingler ile Türk korvetinin Egedeki seyrine ilişkin değerlendirme ve açıklamalarda bulundu.

İşgal söylemini yine tekrarladı

KKTC'deki mitingleri konu alan sorular üzerine sözcü, ''işgal'' söylemlerini tekrarlayarak, ''eylemlerin işgal kesiminde var olan gerçekleri yansıttığını, süregelmekte olan işgalin bir ürünü olduğunu'' savundu.

Atina'nın KKTC'deki gelişmeleri ''büyük bir dikkat'' ile izlediğini kaydeden Delavekuras, ''Türkiye'nin nihayet Kıbrıs'a nefes aldırması ve tüm Kıbrıs halkının AB'nin nimetlerinden yararlanması için Kıbrıs Türk tarafının müzakerelere yapıcı bir ruhla katılabilmesi'' gerektiğini söyledi.

Öte yandan, Yunan medyasında yer alan ''Bodrum'' adlı Türk korvetinin Ege'deki seyrine ilişkin haberlere de sorular üzerine değinen sözcü, ''Ankara'nın bu tür eylemlerinin uluslararası hukuk ile uyum içinde olmadığı gibi iki ülke ilişkilerinin tam olarak iyileşmesine de katkı sağlamadığını'' savundu.

Delavekuras, Türk korvetinin halen Ege sularında seyrettiğini, Atina'nın Deniz Kuvvetlerinin sunacağı rapordan sonra Ankara'ya protesto girişiminde bulunacağını söyledi.

Yunan internet sitesi ''tovima.gr''de, ''Bodrum'' adlı korvetin ''Paros Adası'nın güneyinde seyrettiği sırada Yunan karasularına girdiği'' iddiası yer aldı.

Bu haber toplam 1817 defa okunmuştur
Yunanistan sözcüsünden pankart krizi yorumu Haberi

YORUMLAR
Cafer HAMALIOĞLU
Şerefsiz Rum
Türkleri katlederken hiç kimse karışmadı bu şerefsiz rumlara da şimdi dünya niye birlik olmuş bu adilerin arkasında duruyor. Türkler tarihlerinde hiç bir zaman ve hiç bir yerde işgalci olmamışlardır. Şerefsizler kendi yaptıkları aşağılık işleriyle bizimkileri karıştırıyorlar. Türk dünyada hiç bir zaman kimseye zulüm yapmamıştır. Bu da böyle biline. Türk Ordusunuda ordan kıyamet kopsa hiç kimsenin çıkarmaya gücü yetmez. isterse bütün dünya gelsin.
14 Şubat 2011 Pazartesi Saat 08:20

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans