Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vergi dairesi binası için ihale açıldı
18 Şubat 2011 Cuma Saat 17:04

Vergi dairesi binası için ihale açıldı

Gelir ve Vergi Dairesi ile Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi binaları için ihale açıldı.

Lefkoşa’da Yenişehir bölgesinde bulunan şu anki Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’nin arazisine yapılacak binalar için 18 Mart’a kadar teklif kabul edilecek.

Maliye Bakanı Ersin Tatar, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısıyla projenin finansmanını sağlayacak Türkiye’ye şükranlarını sundu.

Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye’nin yakın işbirliğinde gerçekleştirilecek projenin, iki ülke arasındaki bağların ne kadar güçlü olduğunu göstermesi açısından önemini vurguladı.

Gelir ve Vergi Dairesi binalarıyla hem sistemli hem de daha iyi hizmet verileceğini kaydeden Tatar, yeni binada, Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi, Ortaköy Bölgesindeki Sürüş Ehliyetleri Müfettişliği’nin de yer alacağını söyledi.

Tatar, yeni binada 4 ilçedeki bilgi ağının genişleteceğini de ifade ederek, e-devlet projesi kapsamındaki e-beyan ve e-tahsil yapılabilecek bir yapının oluşturulacağını anlattı.

Tatar, etkin ve yaygın denetimlerin tek çatı altında yapılacak çalışmalarla sürdürülmesinde yeni binanının devlete önemli kazanımlar sağlayacağına inanç belirtti.

Kayıt dışılıkla mücadelede binanın ilk adım olduğunu kaydeden Tatar, Gümrük ve Vergi Daireleri’nde otomasyon yazılım projelerinin de gerçekleşmesi ile devletin kendi ayakları üzerinde durabilecek konuma gelebileceğini söyledi.

Binanın devreye girmesiyle devletin vergi denetimlerini daha iyi sağlayacağını belirten Tatar, ekonominin kayıt altına alınması hedeflerinin sürdüğünü ve 2012 yılında denk bütçeyi sağlamayı amaçladıklarını anlattı.

Tatar, müteahhitlere ihaleye katılmaları çağrısı da yaptı.

Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Kaçmaz da yeni binayla birlikte hedeflerini aktardı.

Gelir ve Vergi Dairesi ile Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi binaları 7 bin 172 metre karelik alan üzerine inşa edilecek.

İki bloktan oluşacak proje içerisinde; Gelir ve Vergi Dairesi’ne ait “A” Blokta bodrum kat, zemin kat ve 3 kat yer alacak.

Devlet Emlak ve Malzeme Dairesine ait “B” Blok ise bodrum kat, zemin kat ve 2 kattan oluşacak.

Projede, 99 araçlık otopark alanı ile jeneratör ve trafo odası da yapılacak.

Bu haber toplam 11793 defa okunmuştur
Vergi dairesi binası için ihale açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans