Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Töre Hayvancı temsilcileriyle görüştü
18 Şubat 2011 Cuma Saat 18:40

Töre Hayvancı temsilcileriyle görüştü

Eylemde olan Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği yetkilileriyle görüşen Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Zorlu Töre, eyleme neden olan Bakanlar Kurulu kararlarını değiştireceklerini, tadilat yapacaklarını açıkladı.

Saat 15.30’da, Bakanlıkta yapılan görüşmenin ardından Bakan Töre ile Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları da açıklama yaptı.

TÖRE

Töre, açıklamasında, Bakanlık olarak Hayvancılar Birliği’ne karşı iyi niyetlerini sürdürdüklerini ve sorunları dinlemeye devam edeceklerini söyleyerek, yarın Başbakan İrsen Küçük ve Birlik üyelerinin de katılımıyla bir toplantı gerçekleştireceklerini belirtti.

Sorunlara çözüm bulmanın temel görevleri olduğunu dile getiren Töre, bakanlığın ve hükümetin “Ben böyle öngörürüm ve böyle olacaktır” deme lüksü olmadığı gibi hayvancının da “ben bunu böyle isterim böyle olacak” deme lüksünün olmadığını kaydetti.

Töre, bu işleri orta yol bularak çözümlemek gerektiğine işaret ederek, demokratik bir ülkede demokratik eylemlerin de hak olduğunu ve kendilerinin eylemleri saygıyla karşıladıklarını söyledi.

Eylemin devam edecek gibi göründüğünü anımsatan Töre, Başbakan İrsen Küçük’ün kendilerini yarın toplantıya davet ettiğini ve toplantının uzlaşıyla noktalanmasını umduğunu söyledi.

NAİMOĞULLARI

Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ise, her zaman diyalogdan yana olduklarını belirterek, hayvancıların içinde bulunduğu olumsuz koşulları çok iyi bildiklerini ve gelecekte yaşanacak sorunları da öngörebildiklerini dile getirdi.

Tüm taleplerinin eksiksiz kabul edilmesini beklemediklerine işaret eden Naimoğulları, tüm tarafların biraz fedakarlıkta bulunarak ortak noktada buluşulması gerektiğini ifade etti.

Naimoğulları, koşulların ortada olduğunu ve yarına umutla bakabilmek için adımlara ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, bugüne kadar hep üyelerinin fikirlerini alarak hareket ettiklerini bundan sonra da o şekilde devam edeceklerini söyledi.

Bu haber toplam 1721 defa okunmuştur
Töre Hayvancı temsilcileriyle görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans