Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Babacan dan Kktc için ekonomi önerileri
22 Şubat 2011 Salı Saat 03:12

Babacan dan Kktc için ekonomi önerileri

“Kemer sıkması gereken bütün hükümetlerde yaşanan sorunu KKTC hükümetinde de görüyoruz. Vergi düzenlemeleri gerekiyor. Giderleri azaltıcı tedbirler almaları gerekiyor. Bunları yapmak istemiyorlar işin özü bu” dedi.

Babacan, KKTC ile ilgili sorulara şöyle cevap verdi:

“Bütçe açığımız nasılsa Türkiye'den geliyor, biz hiçbir tedbir almayalım” gibi bir tutumu doğru bulmadıklarına dikkati çeken Babacan, şöyle devam etti:

“Orada şu yanlış. Kendi kendilerine yapmaları gereken bir şey varken, bunun faturasını Türkiye'ye kesmeye çalışmak ya da 'biz bunu yapıyoruz, ama aslında istemiyoruz, Türkiye'nin zoruyla mecburen bunları yapmak', bu da çok doğru bir politika değil. Bu çizginin de izlenmemesi gerekiyor. Yapılacaklar belli. Bunu böyle dışarıdan, şuradan, buradan bir baskıyla değil, aslında kendi kendilerine yapmaları lazım. Eğer gerçekten bağımsız, kendi ayakları üzerinde duran bir yönetim görmek istiyorsak, güçlü bir yönetim görmek istiyorsak; orada ekonomide yapılması gerekenler çok belli.”

Babacan, 4 uçağın olduğu bir şirkette bin personel çalıştırılıyorsa, bunun sürdürülebilir bir durum olmadığını belirterek, “Başbakanımız söyledi. Biz Kuzey Kıbrıs için can verdik, mal verdik, vermeye devam ederiz. Oradaki yönetimin de kendi hesabını kitabını bilmesi lazım. Özü bu” diye konuştu.

Bu haber toplam 13501 defa okunmuştur
Babacan dan Kktc için ekonomi önerileri Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans