Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girne Global Cities Dialogue üyesi
25 Şubat 2011 Cuma Saat 15:06

Girne Global Cities Dialogue üyesi

Girne Belediyesi, 200 ülkeden üyesi bulunan uluslararası örgüt Global Cities Dialogue (Küresel Şehirler Diyaloğu) örgütünün asli üyesi oldu.

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Global Cities Dialogue üyeliğine ilişkin imza töreninden sonra yaptığı açıklamada, bu üyeliğin Girne ve KKTC için önemli bir adım olduğunu belirtti.

Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen Global Cities Dialogue 2011 toplantısına, KKTC'den Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ile 25 ülkeden belediye başkanları katıldı.

Toplantıda, bu yıl örgüte tam üyelik hakkı kazanan Girne Belediyesi ile Global Cities Dialogue arasında üyelik sözleşmesi imzalandı.

Açıklamaya göre, Girne Belediyesi’nin, Küresel Şehirler Diyaloğu örgütüne katılmasından dolayı memnuniyetlerini belirten örgüt yetkilileri, yakın zamanda uygulamaya konulacak bazı projelerden de bahsettiler.

Belediye hizmetlerinin daha güzel, şeffaf bir ortamda verilmesini sağlayacak bir bilişim projesine sahip olduklarını ifade eden Köln Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Nisan ayı içerisinde Brüksel'de AB yetkilileriyle bir araya geleceklerini ve bu proje üzerinde çalışacaklarını açıkladılar.

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın da açıklamasında,  KKTC'ye uygulanan ambargoların devam ettiği bir dönemde Global Cities Dialogue örgütüne asli üye olarak kabul edilmenin Girne ve KKTC için önemli bir aşama olduğunu söyledi.

Aygın, “Bütün işleri, Kıbrıs sorununun çözümü sonrasına ertelemenin, doğru olmadığını düşünen bir belediye başkanıyım. Kardeş belediyecilik anlayışına çok önem veriyoruz. Örgütlerin küçük ya da büyük olması önemli değil. Biz uluslararası her örgütte ve platformda yer almak için büyük çaba sarf ediyoruz. Gelecekte bu örgütlerin ne kadar önemli olduğunu hep birlikte göreceğiz” dedi.

Sümer Aygın, Nisan ayında Brüksel’de AB yetkilileri ile yapılacak olan toplantının ardından, Temmuz ayı toplantısının da KKTC’de yapılması için öneride bulunduklarını ve bu konudaki çalışmaların olumlu devam ettiğini belirtti.

Bu haber toplam 14321 defa okunmuştur
Girne Global Cities Dialogue üyesi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans