Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mitingde Güvenlik en üst seviyeye çıkartılacak
01 Mart 2011 Salı Saat 13:34

Mitingde Güvenlik en üst seviyeye çıkartılacak

Sendikal Platform yarın yapılacak 2. “Toplumsal Varoluş Mitingi” için hazırlıkların tamamlandığını belirterek, ekonomik pakete karşı çıkan herkesi görüşü ne olursa olsun mitinge katılmaya davet etti.

Platformun yöneticileri, mitingin güvenliği için gerekli önlemlerin alındığını da bildirdi ve “Nereden ve hangi görüşten gelirse gelsin, gerginliğe ve/veya çatışmaya neden olabilecek küfürlü, aşağılayıcı yazılara müsamaha gösterilmeyeceği” kaydedildi.

BIÇAKLI

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Genel Başkanı ve Sendikal Platform Sözcüsü Arslan Bıçaklı basın toplantısında yaptığı konuşmada, dayatma pakete karış mücadelenin devam ettiğini, mücadele çerçevesinde 11 Ocak’tan beri belirli işlerlerinde süresiz grev yapıldığını hatırlattı.

Bıçaklı, 28 Ocak’ta yapılan birinci Toplumsal Varoluş Mitinginde verilen mesajın alması gerekenler tarafından alınmadığını, yarınki mitingden herkesin gerekli mesajı almasını umduklarını söyledi.

Bıçaklı, Başbakan İrsen Küçük’ün dünkü basın toplantısında “paket bizimdir ve uygulanacaktır” demesinin, “mesajı almaması bir yana, toplumsal muhalefete meydan okuma anlamına geldiğini” kaydetti.

Bıçaklı, yarınki mitingin Sendikal Platform’a destek veren siyasi partiler Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG), Demokrat Parti (DP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) ve Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ile birlikte halkla İnönü Meydanı’nda kucaklaşacaklarını kaydetti.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI… MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş tarafından okunan Sendikal Platform’un yazılı açıklamasında ise,  miting için tüm hazırlıkların yapıldığına işaret edilerek, Platform’un özellikle üzerinde durduğu noktanın mitingin güvenliği olduğuna vurgu yapıldı.

Açıklamada, bu bağlamdan dün toplanan Sendikal Platform güvenlik komitesi ile mitinge destek veren  siyasi partilerden oluşan genişletilmiş güvenlik komitesinin bir dizi kararlar aldığı kaydedildi.

Miting alanına 6 giriş noktası olacağı, bunların ve kürsü güvenliğinin  genişletilmiş güvenlik komitesince sağlanacağı belirtilen açıklamada, “Gerekmesi ve güvenlik sorumlularının talep etmesi halinde polisten yardım istenebilecektir. Ancak bu yardım talebi giriş noktaları ve kürsü arkasındaki ara sokaklarla sınırlı olacaktır” denildi.

Açıklamada, “nereden ve hangi görüşten gelirse gelsin, gerginliğe ve/veya çatışmaya neden olabilecek küfürlü, aşağılayıcı yazılara müsamaha edilmeyeceği” de  kaydedildi.

POLİS BAYRAKLARA KARŞI ÖNLEM ALMALI

İnönü Meydanı çevresindeki yerleşim ve iş yerlerine asılan ve bir insanın yetişebileceği kadar aşağılara sarkan KKTC ve TC bayraklarını yakma, yırtma, aşağıya indirme gibi girişimlerde bulunulması gibi girişimlerin mitingin güvenliği açısından olumsuzluk yaratacağı belirtilen açıklamada, bu konuda önlem alınması amacıyla polise uyarı yapıldı.

Yazılı açıklamada, Sendikal Platform’un “tüm ulusal simgelere saygılı olduğu ve bu türden provokatif eylemlerden sorumlu tutulamayacağı” belirtilerek, özetle şu görüşlere yer verildi:

“Bizlerin amaçları bellidir ve eylem nedenlerimiz de bu bağlamdadır. Kendi kendimizi yönetmek, kimliğimize ve ada üzerindeki varlığımıza sahip çıkmak istiyoruz. Kontrolsüz nüfusun kontrol altına alınmasını, çocuklarımızın göçünün önlenmesini ve bizlere uymayan dayatma paketin geri çekilmesini istiyoruz. Geleceğimizi ve önümü görmek istiyoruz. Türkiye ile olan ilişkilerimizde iki devlet ilişkisinin olması gerektiği şekilde olmasını istiyoruz.”

Bu haber toplam 1866 defa okunmuştur
Mitingde Güvenlik en üst seviyeye çıkartılacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans