Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksim de Kıbrıs gençlerden emzikli protesto
03 Mart 2011 Perşembe Saat 00:07

Taksim de Kıbrıs gençlerden emzikli protesto

Yaklaşık 100 kişi Başbakan Recep Tayyip Erdoğanı Kıbrıslılara Hakaret Ettiği İddiasıyla Protesto Etti.

TAKSİM'DE KIBRISLI GENÇLERDEN

'EMZİKLİ' PROTESTO

- KGP'DEN İLGİNÇ SLOGAN "EVİNE DÖN AYŞE"

Taksim'de saat 18.00 sıraları toplanan aralarında Kıbrıslı Gençlik Platformu (KGP) üyelerinini de bulunduğu çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu üyesi yaklaşık 100 kişi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Kıbrıslılara hakaret ettiği iddiasıyla protesto etti. Kıbrıslı Gençlik Platformu

(KGP) üyeleri Taksim'deki yürüyüş sırasında "Evine dön Ayşe" şeklinde slogan attı. Eylemcilerden bazıları düdük çalarken, bazıları da yanlarında getirdikleri emzikleri emdi.

Galatasaray Meydanı'nda saat 18.00'da toplanan aralarında KKTC vatandaşlarının da bulunduğu Halk evleri, ÖDP, EDP, Kesk, DiSK gibi çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu üyelerininden oluşan yaklaşık 100 kişi hükümeti ve Başbakan Erdoğan'ı protesto etti. 'Kıbrıs'ta Barış Engellenemez', 'Yaşasın Kıbrıslı Türklerin Onurlu Varoluş Mücadelesi', 'Kıbrıs Kıbrıslılarındır' pankartı ve 'Yavru vatan Değiliz', ' 'Kurtarma Bahane Strateji Şahane',' Beslemeysek Besleme' dövizleri açan grup sık sık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine slogan attı.

EMZİKLİ PROTESTO

Göstericiler daha sonra Galatasaray Meydanı'ndan, Taksim Meydan yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca Kıbrıslı Gençlik Platformu üyeleri 'Evine Dön Ayşe',

'Türkiye Kıbrıs'tan elini çek' sloganları attı. Eylemcilerden bazıları düdük çalarken, bazıları da yanlarında getirdikleri emzikleri emdi.

Grup, Taksim Meydan'ında basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Mustafa Cangil bugün İstanbul'un Lefkoşa, Taksim'in de İnönü Meydanı olduğu söyleyerek şöyle konuştu: "Türkiye Cumhuriyeti Başbakan'ı Recep Tayyip Erdoğan ' Kendi kendimizi yönetmek, kendi gücümüze dayanmak, kendi bütçemizi oluşturmak istiyoruz' diyen ve Türkiye'nin dayatmalarına sorgusuz sualsiz boyun eğen, UBP Hükümetine direnme hakkını kullanan Kıbrıslı Türklere hakaret etti. Bu on yıllardır Türkiye Hükümetlerinin Kıbrıslı Türklere karşı kullandıkları aşağılayan, yok sayan ve dayatmacı üslubun son noktasıydı. Türkiye Cumhuriyetini Kıbrıslı Türklerin içişlerine karışmamaya ve müdahale etmemeye davet ediyoruz.' Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu haber toplam 14754 defa okunmuştur
Taksim de Kıbrıs gençlerden emzikli protesto Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans