Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İskele’de Cypress Classica ile Müzik Şöleni
09 Mart 2011 Çarşamba Saat 17:22

İskele’de Cypress Classica ile Müzik Şöleni

İskele Belediyesi II. Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri çerçevesinde organize edilen II. Müzik Gecesi’nde Cypress Classica Konseri İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre konserde Belediye Başkanı Halil İ. Orun ile bazı belediye meclis üyeleri ve belediye yetkilileri de hazır bulundu.

Gece kemancı Zehra Bayraktar ve piyanist March Heeg’in Cihat Aşkın’ın düzenlediği “Sarı Gelin” adlı parçayı yorumlamalarıyla başladı. Daha sonra, “Kıbrıs Türk Halk Müziğine klasik dokunuşlar” sloganıyla yola çıkan Cypress Classıca grubu, 200-300 yıl öncesine dayanan ve anonim eserlerden oluşan bir repertuarla müzik severlerle buluştu. Gecede, “Gannı Dere Türküsü”, “Değirmenci”, “Al Yemeni Mor Yemeni”, “Dolama”nın da bulunduğu 19 eser seslendirildi.

ORUN

Gecenin sonunda bir konuşma yapan Başkan Halil İbrahim Orun, konserin çok başarılı bulduğunu ve icra edilen Oskay Hoca tarafından düzenlenen eserlerin Kıbrıs Türk kültürüne çok büyük katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi.

Kıbrıs Türk halkının varlığının, bir anlamda öz kültürünün ve sanat eserlerinin yaşatılması ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasıyla mümkün olabileceğine inandığını belirten Orun, Cypress Classica Grubu’nu bu amaca hizmet ettiği için ayrıca tebrik etti.

Gecenin sonunda salonda hazır bulunan kurum yetkilileri tarafından tüm grup elemanlarına katkı belgesi ve Cypress Classica Grubu adına Oskay Hoca’ya otantik plaket sunuldu.

Ayrıca Başkan Halil İ. Orun tarafından gecenin organizasyonuna katkı koyan müzisyen Zehra Bayraktar’a katkı belgesi ve otantik plaket verildi.

Bu haber toplam 14824 defa okunmuştur
İskele’de Cypress Classica ile Müzik Şöleni Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans