Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mağusa Kumu Temiz çıktı
10 Mart 2011 Perşembe Saat 13:03

Mağusa Kumu Temiz çıktı

Aylardır kamuoyunu meşgul eden, hükümetle sendikaların “arasını açan”, Gazimağusa Limanı’nda birçok eyleme sebebiyet veren “meşhur” kumun tahlillerinin temiz çıktığının açıklandığını bildirdi.

Cancuri, “devletin asli görevini geç yaptığından, sendikaların abartılacak bir şey olmadığını gördüklerinden, raporu düzenleyen memurların yanlış yaptıklarını anlamalarından, provokatörlerin yalanlarda ellerine hiçbir şey geçmediğini anlamalarından, gazetecilerinse ellerinde hiçbir ispat olmadan yazdıklarından dolayı suskun olduklarını” savundu.

Cancuri, birlik adına yaptığı yazılı açıklamada, “(eylem ve grevler neticesinde) günlerce gemilerde mahrum bırakılan şoförlerin, zararı 65 bin Doları bulan armatörlerin, Mağusa Limanı’nda günlük ödenen kamyoncuların, Liman İşçiler Şirketi’nin, ihracat yapamayan hellim, enginar ve narenciye üreticilerinin, acentelerin, gümrük komisyoncularının, ithalatçıların, hammaddelerini zamanında ithal edemeyen sanayicilerin ve sayısı 900’ü aşkın uluslararası nakliyecinin tazminat hakkı olup olmadığını ve bunun devletten mi, sendikalardan mı talep edilmesi gerektiğini” sordu.

Cancuri, bir daha böyle bir kaosun yaşanmamasını dilediği açıklamasında, bundan böyle olası eylemlerde her kesimin eşit şartta etkilenebileceğinin hesaplanarak, ilgili tüm kuruluşların bir araya gelmesi şartıyla bu tür eylemlere gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Cancuri, “Unutulmamalıdır ki birinin özgürlüğü, bir diğerinin özgürlüğünü kısıtlamadığı sürece özgürlüktür. Aksi halde bu gasp olur” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1957 defa okunmuştur
Mağusa Kumu Temiz çıktı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans