Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mart 9’u Piknikle Kutlandı
13 Mart 2011 Pazar Saat 18:00

Mart 9’u Piknikle Kutlandı

Başbakan İrsen Küçük ve Maliye Bakanı Ersin Tatar, Geçitkale Belediyesi ve Geçitkale Güney Spor Kulübünün Mallıdağ-Mersinlik kamp bölgesinde birlikte organize ettikleri piknik ve ‘Mart Dokuzu Şenlikleri’ne katıldı.

Maliye Bakanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Ateşi’nin de yakıldığı alanda yaklaşık bin iki yüz araç ve üç bin kişinin katıldığı gözlemlendi. Şenliklerde Geçitkale belediyesinde örgütlü bulunan Çağ-Sen sendikası, Geçitkale Spor Kulübü, Azerbaycan’dan gelen konuk folklor ekipleri gösteriler yaptılar.

Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara, Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy ve bürokratların da yer aldığı etkinlikte, halk güzel ve güneşli havada pikniğin tadını çıkardı.

Kurulan stantlarda satışlar da yapıldı ve katılımcılar alışveriş yaptı. Eetkinlikten elde edilen gelirin Geçitkale Güney Spor Kulübüne bırakılacağı belirtildi.

Bu haber toplam 11026 defa okunmuştur
Mart 9’u Piknikle Kutlandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans