Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmetçik Ortaokuluna 36bin Euroluk Dil Laboratuarı
15 Mart 2011 Salı Saat 18:34

Mehmetçik Ortaokuluna 36bin Euroluk Dil Laboratuarı

Mehmetçik Ortaokulu’nda Avrupa Birliği’nin katkılarıyla yaptırılan internet erişiminin de bulunduğu 30 bilgisayardan oluşan dil laboratuarı, törenle hizmete açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Kadir Dağcan, öğrencilerin başarısını artırmayı hedef alan projeler kapsamında okuldaki bir çok eksikliği tamamladıklarını dile getirdi.

Dağcan, Avrupa Birliği’nin katkılarıyla 36 bin Euro’ya mal olan internet erişimli 30 bilgisayardan oluşan dil laboratuarında, yabancı dillerin yanı sıra öğrencilere Matematik, Coğrafya ve Fen Bilgisi derslerinde de pratik eğitim verileceğini ifade etti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise, “Eğitimin bir kenarından tutan herkes insanımızın gelişmesine katkı koymuştur” dedi.

“Çocuklarımız aldıkları eğitim sayesinde ya kol işçisi ya da beyin işçisi olacak ve hayatları ona göre şekillenecek” diyen Çavuşoğlu,  gençlerin aldıkları eğitime göre ülkenin geleceğinin şekilleneceğini ifade etti.

Çavuşoğlu, yabancı dil sorununun altyapı ve eğitimle ortadan kalkabileceğini de belirtti.

Dil laboratuarında öğrenciler yanında bölge insanına da eğitim verileceğini söyleyen Çavuşoğlu, laboratuarın açılışına katkı koyanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından projeye katkı koyanlara plaket ve belgeleri verildi.

Bu haber toplam 11049 defa okunmuştur
Mehmetçik Ortaokuluna 36bin Euroluk Dil Laboratuarı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans